almunecar costa tropical.jpg

Wakacje na Costa Tropical w Hiszpanii

Costa Tropical (Tropikalne Wybrzeże) w Hiszpanii zawdzięcza swoją nazwę właściwościom klimatycznym. Średnia roczna temperatura powietrza na tym wybrzeżu oscyluje nawet w granicach 20°C. Słońce przy bezchmurnym niebie świeci tam przez 320 dni w roku. Nic dziwnego, że na Costa Tropical panują doskonałe warunki do uprawy owoców tropikalnych.

Wypoczywający na Costa Tropical korzystają z bardzo korzystnego położenia geograficznego tego wybrzeża. Wciśnięte pomiędzy Costa del Sol i Costa de Almería leży w odległości zaledwie sześćdziesięciu kilometrów od pięknej Granady oraz ośrodków narciarskich w górach Sierra Nevada, gdzie do końca kwietnia można uprawiać sporty zimowe. Spędzając wakacje na Costa Tropical warto jest zaplanować poznanie wielu atrakcji turystycznych w jego okolicach.

Najpopularniejszymi kurortami na Costa Tropical są miejscowości Almuñécar i Motril gdzie znaleźć można kilometry plaż oraz wszelką infrastrukturę wakacyjną. To doskonałe miejsca do uprawiania sportów wodnych, w szczególności żeglarstwa, windsurfingu, parasailingu oraz nurkowania. Miejscowość Salobreña, będąca również nadmorskim kurortem posiada liczne wykopaliska archeologiczne z epoki brązu oraz arabski zamek zbudowany między X i XIII wiekiem. Niemal znad samego wybrzeża wyrastają strome zbocza górskie tworząc niesamowity krajobraz.

Costa Tropical to świetne miejsce dla tych, którzy oprócz wygrzewania lubią zwiedzać ciekawe miejsca związane z historią i kulturą Hiszpanii. Oprócz Granady ze wspaniałym mauretańskim pałacem Alhambra, w odległości niespełna godziny jazdy samochodem znajduje się bardzo ciekawa jaskinia Cueva de Nerja.

Almuñécar - Najpopularniejszy kurort na Costa Tropical. Przynależy do niego 19-kilometrowy pas wybrzeża z 15 plażami, z których 3 otrzymały certyfikat najwyższej jakości "Q". Idealne miejsce dla uprawiających wędkarstwo oraz nurkowanie. Za najlepszą plażę uznawana jest ta, położona w przylegającej do Almuñécar miejscowości La Herradura. Krajobrazowi okolic miejscowości uroku dodają strome klify. W miasteczku znajduje się kilka zabytków takich jak zamek Castillo de San Miguel (z wieżą wybudowaną za panowania arabskiego) oraz pozostałości z czasów rzymskich (akwedukt z I wieku, termy).

Motril - Największe miasto na wybrzeżu, stolica Costa Tropical. Oprócz rybackiego portu posiada przystań jachtową. W obrębie aglomeracji znajduje się kilka wspaniałych plaż, głównie piaszczysto-żwirowych takich jak Torrenueva i Calahonda (zdjęcie powyżej) leżąca w pobliżu pięknego klifu.

Salobreña - Miasteczko mające ponad 6.000 lat historii, a zarazem doskonałe miejsce na spędzenie wakacji nad morzem. Uroku dodaje mu piękna zabudowa, strome i ciasne uliczki. Główną atrakcją jest mauretański zamek. Nie brakuje również pięknych plaż, zarówno rozległych jak i kameralnych, wciśniętych w głąb malowniczych zatoczek. 

MalagaUDrive - wynajem samochodów na Costa del Sol