Co zwiedzić będąc w Barcelonie z dziećmi?

Jeśli planujecie urlopowy wyjazd do Barcelony z dziećmi nie powinniście obawiać się o brak atrakcji dla najmłodszych. Dodatkowo możecie być pewni tego, że sami będziecie się przy tym doskonale bawić.

Barcelona to wspaniała metropolia oferująca wiele atrakcji dla turystów w każdym wieku. Pamiętajcie jednak, że zwiedzanie modernistycznej dzielnicy L'Eixample, długi spacer po romantycznych zaułkach Barri Gòtic czy też widok z wieży kościoła Sagrada Familia niekoniecznie musi się okazać spełnieniem marzeń podopiecznych. Jakie atrakcje wybrać, aby radość z pobytu w Barcelonie czerpali również najmłodsi? Podajemy pięć propozycji dla rodzin, które mają zamiar spędzić razem z dziećmi urlop w stolicy Katalonii.

Font Màgica - Magiczna Fontanna

Mimo że skonstruowano ją w 1929 roku wciąż potrafi zaczarować zmysły widzów ze wszystkich stron świata. To magiczny pokaz wody, światła oraz dźwięku. Rząd podświetlanych wieczorem kaskad pnie się wzdłuż schodów od placu Plaza de España po budynek pałacu Palau Nacional na wzgórzu Montjuic. Największa z fontann nosi nazwę Font màgica. Ważne by trafić tam o odpowiedniej porze dnia.

Bezpłatnie. Pokazy z muzyką i iluminacją fontanny:
1 maj do 30 wrzesień, codziennie oprócz poniedziałków - 21:00 / 21:30 / 22:00 / 22:30 / 23:00;
1 październik do 6 styczeń oraz 15 luty do 30 kwiecień, piątek i sobota - 19:00 / 19:30 / 20:00 / 20:30;

Zwiedzanie Barcelony - atrakcje miasta dla rodzin z dziećmi

L'Aquàrium de Barcelona - Oceanarium w Barcelonie

Spacerując słynną Ramblą w stronę morza dotrzemy do portu (Port Vell) oraz molo które poprowadzi nas prosto do wielkiego, nowoczesnego gmachu Maremagnum. Tam główną atrakcją jest jedno z największych oceanariów na świecie. Największe z akwariów ma 36 metrów średnicy oraz 5 metrów głębokości. Dodatkowo przejście 80-metrowym, szklanym tunelem pozwoli przenieść się bliżej świata drapieżnych rekinów, płaszczek oraz muren. W 35 akwariach poznać można wodne ekosystemy Morza Śródziemnego oraz wód tropikalnych. Ponadto najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć z bliska najdziwniejsze z morskich stworzeń (11.000 gatunków ryb oraz 450 innych organizmów).

Cena wstępu: 18,50 € i 13,50 € dzieci w wieku: 3 do 12 lat.

Zwiedzanie Barcelony z dziećmi - Oceanarium

Parque de atracciones Tibidabo

Tibidabo to najwyższa góra Barcelony (512 m). Ci, którzy zwiedzali już Paryż wiedzą, że najpiękniejsze widoki stolicy Francji roztaczają się ze wzgórza Montmartre. Również Tibidabo nie ma sobie równych jeśli chodzi o Barcelonę. Wzgórze to od ponad 100 lat jest ulubionym miejscem barcelońskich rodzin. W 1900 roku powstał tutaj park rozrywki, który cieszy się wielką popularnością także w dzisiejszych czasach. Atrakcje dla najmłodszych trudno jest zliczyć. Z pewnością przez wiele godzin gwarantują niewiarygodną dawkę śmiechu, a czasem potrafią dostarczyć sporo adrenaliny.

Ceny wstępu: 28.50 €, dzieci poniżej 120 cm wzrostu 10.30 €, poniżej 90 cm bezpłatnie.

Barcelona z dziećmi - atrakcje - Tibidabo

Camp Nou - stadion i muzeum klubu F.C. Barcelona

To z pewnością gwarancja wrażeń dla męskiej części rodziny, niezależnie od wieku. Jeśli akurat nie możemy być świadkiem gry Leo Messiego i innych zawodników Blau Grana czemu nie przyjrzeć się z bliska koronie stadionu mogącego pomieścić 98.772 widzów i murawie, na której gracze występują przez cały rok. Museo del Barça to obiekt godny historii czegoś co Katalończycy określają mianem "Més que un club" (więcej niż klub). Interaktywny mur w jego wnętrzu oraz witryna z trofeami przemówią do każdej osoby, niekoniecznie pasjonatów futbolu.

Cena wstępu: 23 € i 17 € dzieci w wieku: 6 do 13 lat (+1 € przy zamówieniach przez internet).

Stadion FC Barcelona - Camp Nou

Poble Espanyol

Czy można zwiedzić całą Hiszpanię będąc jedynie w Barcelonie? W pewnym sensie tak. Wystarczy nam do tego wizyta w Poble Espanyol na wzgórzu Montjuic (niedaleko magicznej fontanny). To 45.000 metrów kwadratowych, na których Barcelona zmienia się w całą Hiszpanię. "Przeniesiono" tam 117 budynków, placów oraz ulic z różnych hiszpańskich miast (w oryginalnych rozmiarach). Rodzinna wizyta w tym miejscu sprawi, że po powrocie do Polski szybko zatęsknimy za wspólnym odkrywaniem Hiszpanii. Ciekawe, jaki kierunek na Półwyspie Iberyjskim następnym razem obierzemy?

Cena wstępu: 11 € i 6,25 € dzieci w wieku: 4 do 12 lat, młodzież powyżej 12 roku życia, studenci i emeryci 7,40 €

Poble Espanyol - atrakcja dla rodzin z dziećmi w Barcelonie