tossa-de-mar- wybrzeże.jpg

Wakacje na Costa Brava

Costa Brava to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków dla wczasowiczów z całego świata, pełen rozmaitych atrakcji. Linia brzegowa "Dzikiego Wybrzeża" ciągnie się przez ponad 200 kilometrów od północnej granicy Hiszpanii z Francją w kierunku południowym, aż do miejscowości Blanes. Stamtąd dzieli nas już tylko godzina drogi do pięknej Barcelony.

Klimat na tle południowych wybrzeży wakacyjnych Hiszpanii jest wyjątkowo łagodny - latem dominuje tam słoneczna pogoda, upały są znośne, bardzo sporadycznie występują niewielkie opady deszczu. Plaże, otoczone urwistym, skalistym krajobrazem mają delikatny, złocisty piasek i położone są głównie w kameralnych, malowniczych zatoczkach. Dominuje zdrowa kuchnia śródziemnomorska w "wydaniu katalońskim".

Costa Brava, Hiszpania - wakacje, atrakcje turystyczne wybrzeża Costa Brava to idealne wybrzeże dla młodzieży, głownie ze względu na dobrą, zachęcającą do nocnego życia infrastrukturę. Ulice kurortów są pełne barów, pubów i przede wszystkim klubów. Liczne plaże zachęcają do uprawiania sportów wodnych. Rodziny z dziećmi podczas wakacji zapewnią sobie i swoim pociechom doskonałą rozrywkę w aquaparkach w Lloret de Mar, Roses, Blanes i kilku innych.

Dla osób poszukujących podczas wakacji spokoju i lubiących poznawać historię oraz kulturę odwiedzanych krajów Costa Brava ma także bardzo wiele do zaoferowania. Posiada kilka malowniczo położonych rybackich wiosek czy oddychających średniowieczną historią romańskich miasteczek które warto zwiedzić. Costa Brava to miejsce nierozerwalnie złączone z równie wybitnym jak kontrowersyjnym artystą - Salvadorem Dalí. Podążając jego śladami nie sposób ominąć związanych z nim bezpośrednio miejsc takich jak Figueres, Cadaques lub Portlligat, w których można zwiedzić muzea poświęcone jego życiu i twórczości. Obowiązkowa jest wizyta w niedalekiej Barcelonie, chyba najmodniejszej w ostatnich latach metropolii europejskiej. Miasto to, pełne niespotykanej nigdzie indziej architektury daje zwiedzającym poczucie kulturowej świeżości, otwartości i ekstrawagancji. Odrobinę dalszy wypad w Pireneje to niezapomniane przeżycie dla kochających piękno górskiej przyrody i mistyczność średniowiecznych klasztorów oraz kościołów.

Najpopularniejsze ośrodki wakacyjne na Costa Brava:

Lloret de Mar - Idealne na wakacje dla nastoletniej młodzieży. Gwarne i tętniące nocnym życiem.  Plaże miejskie oraz dzikie charakteryzują się krystalicznie czystą wodą.

Blanes - Wyróżniające się najdłuższymi na wybrzeżu plażami oraz pięknymi ogrodami Marimutra.

Tossa de Mar - Słynie z plaży położonej bezpośrednio u stóp średniowiecznego zamku górującego na nadmorskim wzgórzu oraz pięknej starówki.

Roses - Położone w malowniczej zatoce na skraju przylądka Cap de Creus z miasteczkiem Cadaques, miejscem idealnym na romantyczne spacery.