Viña Pomal Blanco 2016

Viña Pomal Blanco 2016 Viura Malvasia Oryginalna, bardzo atrakcyjna i zarazem niedroga biała Rioja. Wino młode i orzeźwiające, chociaż na etapie produkcji doświadczyło dojrzewania nad osadem z własnych drożdży w nowej amerykańskiej beczce (4 miesiące). To typowy dla apelacji kupaż dwóch szczepów - viura i malvasía. W tym przypadku jednak ten drugi został użyty w znacznie większej niż symbolicznej proporcji (25%).

Zapach wina jest bardzo intensywny i świeży, ujmujący bogactwem owocowych aromatów przeplatanych subtelnymi nutami beczkowymi. W ustach jest krągłe, pełne głębi, soczyste i świeże. Efektowne i bezustannie przyjemne. W kuchni oferuje wiele ciekawych połączeń, przede wszystkim z rybami, owocami morza oraz duszonymi warzywami. 

Viña Pomal Blanco 2016

Kolor: Bladożółte, czyste, błyszczące

Nos:  Bardzo złożony i intensywny. Aromaty białych owoców (jabłko, gruszka) i cytrusów wspaniale łączą się z delikatnymi nutami kopru włoskiego, wanilii i piekarskich drożdży.

Usta:  Harmonijne, strukturalne lecz bez nadmiaru materii. Dobra kwasowość, orzeźwiające i pełne owocu mocniej zaznaczonego w końcówce cytrusowo-beczkowym akcentem.

Cena wina w Hiszpanii - ok. 7,50 €

Degustacja wina:  10/2017