Protos Roble 2015

Protos Roble - wino hiszpańskie (DO Ribera del Duero) Protos Roble to bezpieczne, hiszpańskie wino z regionu Ribera del Duero. Zważywszy na jego ekonomiczną cenę trudno być rozczarowanym z jakiegokolwiek powodu. Posiada za to kilka bardzo istotnych zalet. Po pierwsze to rasowa Ribera, w której dobrze zaznacza swoją obecność kastylijski owoc tinta del país (tempranillo) równoważący aromaty amerykańskiej beczki (dojrzewało przez 6 miesięcy). Oparta na młodości wina jego świeżość poparta jest tutaj dobrą strukturą, gładkością garbników i bardzo zadowalającą długością. Bez specjalnych fajerwerków, ale w gruncie rzeczy smaczne, codzienne wino.

W gastronomii do łączenia z twardymi serami i czerwonym mięsem w różnorodnej postaci (pieczenie, gulasze oraz dojrzałe wędliny).

Protos Roble 2015

Kolor:  Intensywnie wiśniowa barwa, z refleksami w purpurowej tonacji.

Nos:  Początkowo nieco przytłumiony otwiera się złożonym aromatem czarnych owoców (mocno dojrzałe leśne owoce) w połączeniu z nutami lukrecji, goździków oraz tostów.

Usta:  Soczyste, nieźle zrównoważone, ze średnim ciałem i wyraźnie zaznaczonym owocem z nienachalną obecnością dębowych nut. Kwasowość dosyć umiarkowana, taniny gładkie ujawniające się wraz z mocno owocowym finiszem.

Cena wina (Kondrat Wina Wybrane) - 46 zł

Degustacja wina:  03/2017