Palo Cortado Viejo C.P.

Wino sherry Palo Cortado Viejo C.P. (Valdespino) Palo Cortado Viejo C.P. to sherry powstające w efekcie tlenowego dojrzewania w amerykańskich baryłkach win Fino Inocente i Tío Diego Amontillado. Butelkowane wino ma około 25 lat. To podstawowe palo cortado z winiarni Valdespino w Jerez de la Frontera, "młodszy brat" legendarnego Cardenal VORS. Jest winem typu single vineyard, powstającym z winogron odmiany palomino fino dojrzewających w winnicy Macharnudo Alto.

Valdespino Palo Cortado Viejo C.P.

Kolor:  Bursztynowo-złocisty. Klarowne i błyszczące.

Nos:  Wino o czystym, bogatym aromacie. Pachnie karmelizowaną pomarańczą, z nutami wanilii, toffee, mielonej kawy i prażonych migdałów. Mineralne.

Usta:  Intensywne, krągłe, z dobrą kwasowością równoważącą alkohol (20%). W smaku zaznacza się nuta pomarańczowej skórki, orzechów z mineralnym niuansem wapiennej skały. Długie, ze słoną i bardzo wytrawną końcówką.

Viejo C.P. to znacznie więcej niż klasyczne palo cortado. Wino jest bardzo eleganckie: czyste, rześkie i pomimo wieku wciąż zachowuje sporo owocu. Sprawdzi się w towarzystwie podawanych w sosie ryb oraz mocno dojrzałych serów.

Cena wina w Polsce (Festus) - 239 zł

Degustacja wina:  03/2016