Mascaradas 2014

Wino hiszpańskie Mascaradas (Bodegas Fariña) Czerwone wino ze sławnej hiszpańskiej winiarni Bodegas Fariña, 100% tempranillo z regionu winiarskiego Toro, ale bez kontretykiety apelacji D.O. Toro. Nieszablonowa etykieta przedstawia wizerunki regionalnych straszydeł w formie ludowych plecionek, które towarzyszyły tamtejszym jasełkom.

Wino Mascaradas to efekt pracy Manuela Fariñi polegającej na odkrywaniu stanowisk z najciekawszymi terroir w obrębie regionu. Winogrona do jego produkcji pochodzą z siedmiu ciekawych parceli wyodrębnionych z winnic należących do rodziny Fariña. Wino dojrzewało przez 6 miesięcy w baryłkach z amerykańskiego dębu.

Mascaradas, etykietą nawiązujące do regionalnej tradycji, nie ma z nią nic wspólnego w odniesieniu do swojego stylu. W przeciwieństwie do oldskulowych, a nawet współczesnych Toro jest zdecydowanie lekkie. Posiada świetnie zrównoważony, owocowo-beczkowy aromat. Jest super soczyste, delikatne, długie i rześkie. W kuchni idealnie się sprawdzi jako towarzysz pieczonych warzyw, duszonych lub grillowanych czerwonych mięs oraz dojrzałych serów.

Mascaradas 2014

Kolor:  Żywa, rubinowo-wiśniowa barwa.  

Nos:  Średnio intensywne aromaty leśnych owoców (jeżyna, jagoda) przeplatają się z nutami leśnego runa i czarnego pieprzu.

Usta: Harmonijne, ze średnim ciałem i orzeźwiającą kwasowością. Dojrzałe garbniki obecne od początku, nabierające gładkości w długiej końcówce. W ustach soczyste i delikatne na całej długości.

Cena wina w Hiszpanii - ok. 8 €

Degustacja wina:  03/2017