Gran Colegiata 2012 Crianza Roble Francés

Gran Colegiata 2012 Crianza (wino hiszpańskie) Porządna, nowoczesna crianza z portfolio producenta Bodegas Fariña. Satysfakcjonujące bardziej wybredne podniebienia wino z hiszpańskiej apelacji D.O. Toro, zważywszy na to, że cenowo balansuje na granicy produktów klasy premium. W kieliszku prezentuje ładny kolor dojrzałej wiśni szklanki. Dojrzewanie wina przez rok we francuskich beczkach nie wpłynęło na świeżość jego zapachu. Nos jest szczodry w owoc równoważony elegancką głębią beczkowych aromatów. W ustach wino jest umiarkowanie skoncentrowane, pełne, taniczne, odpowiednio kwasowe i długie.

W sam raz do grillowanych żeberek wołowych, przyjazne większości duszonych lub pieczonych czerwonych mięs. Z przekąsek na zimno wyśmienite będą dojrzałe sery i szynki. 

Gran Colegiata 2012 Crianza Roble Francés

Kolor:  Ciemnowiśniowy, błyszczący.

Nos:  Zrównoważone owocowo-beczkowe aromaty. Atakuje dojrzałym czarnym owocem (dojrzałe śliwki i jeżyny). Po chwili pokazuje nuty przypraw, toffi i ciemnej czekolady.

Usta:  Pełne, żywe, z dojrzałymi taninami i nie przesadzoną ekstraktywnością owocu. Długie, na końcu owocowe i lekko pieprzne.

Cena wina w Polsce (M&P) - 99 zł

Degustacja wina - 03/2017