Gran Colegiata Campus 2011

Wino Gran Colegiata Campus 2011 (DO Toro) Campus to topowy produkt w portfolio win z serii Gran Colegiata od producenta Bodegas Fariña. Wino powstające na bazie selekcjonowanych gron tinta de toro (tempranillo) pochodzących z winnic z nasadzeniami w wieku 50 do 150 lat. Fermentowało w zbiornikach ze stali nierdzewnej, przeszło fermentację malolaktyczną w drewnianych kadziach, a następnie dojrzewało w nowych, francuskich i amerykańskich beczkach przez 15 miesięcy.

Wino Campus z rocznika 2011 to rasowy byk z regionu D.O. Toro. W nosie napotykamy dużo mocnych nut dojrzałych owoców z dodatkiem aromatów przypraw, ziół i tytoniu. Na podniebieniu ekstraktywne, z nerwem. Struktura jedwabista, idealnie gładkie. Ma wyraźne i świetnie ułożone garbniki. Długość zadowoli najbardziej wymagających.

Wino z nawet kilkunastoletnim potencjałem do dobrego dojrzewania w butelce. Doskonałe do większości średnio i mocno intensywnych w smaku czerwonych mięs i serów.

Gran Colegiata Campus 2011

Kolor:  Piękne, intensywnie wiśniowa barwa. Z barwiącą kieliszek łzą.

Nos:  Mocny i trwały. Wyśmienita harmonia między beczką a owocowością. Aromaty czerwonych i czarnych owoców (czereśnia, śliwka), pieprzu, wanilii, fajkowego tytoniu oraz ziół.

Usta:  Potężne, krągłe, świetnie zrównoważone, z ładną kwasowością, pełne wibrującego owocu. Taniny mocno zaznaczone lecz nieagresywne. Bardzo długie, podkreślające owoc.   

Cena wina w Polsce (M&P) - 197 zł

Degustacja wina:  03/2017