Costa Verde - zielone wybrzeże Hiszpanii (Asturia)

Costa Verde - wakacje na wybrzeżu Asturii

Wakacje na Costa Verde to doskonała alternatywa dla lubiących spokój, zwiedzanie urokliwych rybackich portów, delektowanie się regionalną gastronomią, odpoczywanie na cichych plażach z dala od turystycznego zgiełku i... piesze wędrówki po górskich szlakach. Kilkadziesiąt kilometrów od linii brzegowej znajdują się szczyty wielkich gór leżących na terenie narodowego parku Picos de Europa.

Wypoczynek na Zielonym Wybrzeżu Hiszpanii dostarcza wielu rozrywek dla miłośników turystyki aktywnej - nie tylko morskiej (surfing, żeglarstwo), ale również górskiej (kajakarstwo, rafting, kanioning, wyprawy speleologiczne, quady, jazda konna). Costa Verde słynie z pięknych, dzikich plaż. Idealnym sposobem na spędzenie dnia jest wypoczynek na odizolowanej od wakacyjnego zgiełku Playa del Silencio. Warto jest zobaczyć zabytki UNESCO w okolicach stolicy Asturii, Oviedo.

Wakacje na wybrzeżu Costa Verde w Hiszpanii

Llanes - To miasto o bogatej historii i licznych zabytkach z epoki średniowiecznej. Dodatkowym atutem z punktu widzenia turystyki wypoczynkowej jest duża ilość położonych nieopodal niego wspaniałych plaż (San Antolín, Cuevas del Mar, Torimbia, Guadamía, Barro, Gulpiyuri, Celorio, Poo i Sablón). W Llanes znajduje się bardzo dobre pole golfowe. Ze względu na swoje położenie geograficzne miasto jest idealnym miejscem wypadowym do parku narodowego Picos de Europa.
Ribadesella - Typowo rybackie miasteczko portowe pochwalić się może średniowieczną oraz modernistyczną architekturą starówki. Jego okolice nazywane są Jurajskim Wybrzeżem (Costa Jurásica) ze względu na wiele odkryć związanych z prehistorią (jedną z głównych atrakcji jest zwiedzanie jaskini Cueva de Tito Bustillo). Nie brakuje oczywiście ładnych plaż i miejsc do uprawiania turystyki aktywnej (ma tam swój finał kajakowy spływ rzeką Río Sella).
Cudillero - Poza sezonem wakacyjnym ta mała, rybacka mieścina urzeka swoim malowniczym położeniem. W czasie letnich wakacji staje się bardziej gwarnym miejscem. Życiem tętnią bary i tawerny, w których serwowane są wyśmienite potrawy ze świeżo złowionych ryb i owoców morza. Aby dotrzeć to jednej z otaczających Cudillero plaż konieczna jest krótka przejażdżka samochodem.