Playa de el Silencio czyli Plaża Ciszy w Hiszpanii

Playa del Silencio (Gavieiro) - plaża ciszy na Costa Verde

To wyjątkowa, ukryta niczym drogocenny skarb plaża, którą doskonale opisuje jej nazwa. El Silencio czyli "cisza" tworzy wokół tego miejsca właściwą mu aurę tajemniczości. Większą część roku faktycznie plaża ta znajduje się poza zgiełkiem związanym z wypoczynkiem turystów na wybrzeżu Costa Verde.

Stosunkowo trudno jest ją zlokalizować, ponieważ znajduje się daleko od asturyjskich aglomeracji. Aby do niej dotrzeć najlepiej jest dojechać do wioski Castañeras położonej kilkanaście kilometrów na zachód od malowniczego portu Cudillero. Należy w niej zaparkować samochód i resztę drogi przemierzyć pieszo (trasa jest dobrze oznakowana) gdyż czekają nas nieziemskie widoki zieleni i klifów piętrzących się nad błękitnym horyzontem Morza Kantabryjskiego.

Plaża Gavieiru (tak jej nazwa brzmi po asturyjsku) nie jest specjalnie długa (ok. 500 metrów) ani szeroka. Zejście na nią może wydawać się skomplikowane ale tylko kiedy widzimy ją z samej góry. Wiejący tam wiatr, im niżej schodzimy, stopniowo ustępuje miejsca przeszywającej ciszy. Podłoże Playa del Silencio stanowią drobne kamyki, wystarczy rozłożyć koc lub ręcznik by móc się na nim położyć. To miejsce, które wyjątkowo trudno będzie nam opuścić szczególnie gdy znajdziemy się tam sami. Widok majestatycznych klifów, licznych skalnych wysepek oraz przede wszystkim spokój jakim emanuje tafla wody oraz unieruchomiona w bezwietrznej aurze przyroda zapadają na bardzo długo w pamięć. 

Playa del Silencio - Plaża Ciszy na wybrzeżu Costa Verde w Hiszpanii (Asturia)