Costa Blanca - Hiszpania.jpg

Wakacje na Costa Blanca

Wakacyjne wybrzeże Costa Blanca znajdujące się w prowincji Alicante, rozciąga się w śródziemnomorskim pasie od miasta Denia do miejscowości Pilar de la Horadada na granicy z Murcją. Liczy 244 km plaż, malowniczych zatok oraz klifów.

Nieformalną stolicą jest Benidorm, miasto odzwierciedlające wakacyjny boom jaki nastąpił w Hiszpanii pod koniec ubiegłego wieku. Podobny charakter mają często inne kurorty, których centra często zabudowane są wysokimi apartamentowcami wznoszącymi się zaraz obok plaży. Poza śródmieściem posiadają jednak urokliwe dzielnice z domkami jednorodzinnymi i willami.

Wielu obcokrajowców na tyle polubiło spędzać wakacje na Costa Blanca, że zdecydowało się tam kupić własny dom lub apartament. Efektem jest to, że w miejscowości Calpe Hiszpanie stanowią mniej niż 40% obywateli. Polacy również ulubią wypoczywać i inwestować w wakacyjne apartamenty na Costa Blanca. Dużym atutem tego wybrzeża są dla nas wygodne połączenia lotnicze między Polską i należącym do niego miastem Alicante. Nie ma większego problemu ze znalezieniem wakacyjnego apartamentu w dowolnym standardzie i cenie.

Costa Blanca, Hiszpania - wakacje i atrakcje Do głównych atrakcji turystycznych na Costa Blanca należą największe miasto i stolica prowincji - Alicante oraz wioska Guadalest z licznymi zabytkami z czasów panowania w średniowieczu Maurów: XI-wiecznym zamkiem Castillo de San José oraz fotografowaną wyjątkowo często małą wieżą z dzwonnicą wniesioną na niedostępnej skale. Modne na Costa Blanca jest zwiedzanie okolicznych winiarni oraz winnic.

Jávea - Mikroklimat panujący w tym mieście jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Średnia temperatura roczna wynosi 24°C, a zimą nie spada poniżej 18°C. W okolicach znajdziemy wyśmienitą infrastrukturę turystyczną i ukryte pod skalistymi klifami plaże (piaszczyste lub kamieniste), zatoczki idealne dla miłośników nurkowania, pola golfowe czy stadniny konne.
 
Calpe - Popularna wśród obcokrajowców miejscowość mogąca poszczycić się długą, piaszczystą plażą oraz znajdującym się na jej końcu gigantycznej skale Peñón de Ifach wznoszącej się na 332 metry wysokości. Mimo wakacyjnego charakteru nadmorskiej zabudowy w jego starej części znaleźć można pozostałości architektury z dawnych czasów (ruiny zamku Castillo del Mascarat). W latach 30-tych XX wieku wypoczywał tutaj Ernest Hemingway.
 
Benidorm - 70-tysięczne miasto, symbol Costa Blanca. Przystosowane dla najbardziej wymagających wczasowiczów: długie, piaszczyste plaże, parki tematyczne, sklepy i atrakcje dla miłośników nocnego życia.
 

Altea - Miejscowość, którą polubią wczasowicze stawiający nie tylko na wylegiwanie się całymi popołudniami na plażach. Wzdłuż ciasnych ulic leniwie schodzących ku morzu znajdują się stare rybackie domy z bielonymi ochrą ścianami, przytulne kawiarenki i wyśmienite restauracje.