Alicante i Costa Blanca - pogoda roczna

Alicante to miasto, w którym ładna pogoda dominuje przez większą część roku. Poza zimowymi miesiącami jest tam bardzo ciepło, słonecznie i bezdeszczowo.

Pogoda roczna w Alicante - barometr pogodowy dla podróżujących W Alicante, podobnie jak na całym wybrzeżu Costa Blanca występuje klimat śródziemnomorski suchy. Oznacza to bezdeszczowe i upalne lato oraz dużo słońca przez cały rok. Wiosna i jesień są bardzo pogodne, a w ciągu dnia utrzymują się bardzo przyjemne temperatury powietrza. Gorąco jest tam zwykle już od kwietnia do końca października. W zimie nie ma tam przymrozków. W najzimniejsze dni w nocy temperatura powietrza nie spada poniżej zera, a w ciągu dnia wzrasta w okolice 10 stopni.

Pogodę w Alicante wyróżnia mała roczna ilość opadów - zaledwie 311 mm. Poza okresem jesiennym będąc na wybrzeżu Costa Blanca nie trzeba obawiać się deszczu. Ten, od grudnia do początku września, pada rzadko i mało intensywnie. Różnice temperatur pomiędzy najcieplejszym momentem w ciągu dnia i najzimniejszym w nocy są bardzo małe.  

 

Pogoda w Alicante i na Costa Blanca w wybranych miesiącach:

styczeń

luty

marzec

kwiecień

maj

czerwiec

lipiec

sierpień

wrzesień

październik

listopad

grudzień