Poznaj najlepsze plaże na Teneryfie

Teneryfa - najlepsze plaże

Teneryfa to wyspa, na której większość turystów w ciągu całego roku poszukuje słońca i wypoczynku nad wodą. Znajdują je na plażach zlokalizowanych w popularnych wakacyjnych miejscowościach jak Los Cristianos, El Medano, Puerto de la Cruz, Santa Cruz de Tenerife czy Costa Adeje. Niektórzy preferują kąpiele słoneczne poza granicami kurortów. Poznajcie najlepsze plaże na Teneryfie.


Playa de El Médano (El Médano, południowa Teneryfa)

Uważana za najlepszą plaże na całej Teneryfie. Jest na niej wszystko czego potrzebuje większość miłośników plażowania: malowniczość (widok na wylkaniczny stożek Montaña Roja), szaro-złocisty i delikatny piasek, mniej wietrzna część dobra dla rodzin z małymi dziećmi, część dla miłośników sportów wodnych (kitesurfing, windsurfing). Woda jast tam bardzo czysta. W sąsiedztwie plaży jest wiele restauracji, kawiarni, sklepów i wypożyczalni sprzętu do surfingu. 

Rodzaj: plaża miejska
Długość: 750 m
Szerokość: 43 m
Udogodnienia: parking (ponad 100 miejsc), autobus


Playa de las Teresitas (San Andrés, północno-wschodnia Teneryfa)

Poznaj najlepsze z ładnych plaż na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania) Najsłynniejsza plaża na Teneryfie (na zdjęciu). W ciepłe dni popularna wśród mieszkańców Santa Cruz de Tenerife oraz turystów zwiedzających stolicę wyspy. Znana z delikatnego, złocistego piasku. Długa na ponad kilometr. Idealna plaża do wypoczynku dla całych rodzin (strefa dla dzieci). Osłonięta falochronem przed falami. W pobliżu wiele barów i restauracji w wyśmienitą, kanaryjską gastronomią. 

Rodzaj: plaża miejska
Długość: 1.300 m
Szerokość: 80 m
Udogodnienia: parking (ponad 100 miejsc), autobus


Playa de los Cristianos (Los Cristianos, południowa Teneryfa)

To plaża, która jako pierwsza na Teneryfie stała się obiektem turystyki masowej. Złoty piasek (z częścią kamienistą) i korzystne położenie w zatoczce chroniącej przed oddziaływaniem silnego wiatru to jej największe atuty. Do tego bardzo dobra infrastruktura wypoczynkowa (możliwość wynajęcia leżaków i parasoli słonecznych, prysznice, w pobliżu bary i restauracje).

Rodzaj: plaża miejska
Długość: 345 m
Szerokość: 80 m
Udogodnienia: parking (około 100 miejsc), autobus


Playa de Troya (Costa Adeje, południowa Teneryfa)

Zdecydowanie najlepsza plaża w popularnym kurorcie Costa Adeje. Znana z czystości wody oraz delikatnego, szaro-złotego wulkanicznego piasku. Nie jest zbyt szeroka, ale wystarczająco długa żeby zapewnić wypoczywającym wygodę i relaks na słońcu (można wypożyczyć leżak i parasol). Zadowoleni są także miłośnicy sportów wodnych. Plażę od zabudowań kurortu oddziela ładna promenada w licznymi sklepikami, kawiarniami i restauracjami.

Rodzaj: plaża miejska
Długość: 650 m
Szerokość: 20 m
Udogodnienia: informacja turystyczna, autobus, brak parkingu


Playa de las Vistas (Playa de la Américas / Los Cristianos, południowa Teneryfa)

To plaża, położona w sercu wakacyjnego wybrzeża Teneryfy, na granicy dwóch znanych kurortów: Playa de la Américas i Los Cristianos. Zrozumiałe jest więc, że musi spełniać oczekiwania tysięcy turystów z całego świata. Jasny piasek wyścielający dużą przestrzeń plaży oraz infrastruktura dostosowana do potrzeb wypoczywających to gwarancja udanych wakacji na Teneryfie.

Rodzaj: plaża miejska
Długość: 850 m
Szerokość: 80 m
Udogodnienia: parking (około 100 miejsc), autobus, informacja turystyczna


Playa del Duque (Costa Adeje, południowa Teneryfa)

Nie jest to duża plaża, ale według wielu najlepsza w całym Costa Adeje. Położona jest w uprzywilejowanej części kurortu, w sąsiedztwie eksluzywnych hoteli, restauracji i sklepów. Jest jedną z najbardziej zadbanych i najczystszych plaż na Teneryfie (błękitna flaga).

Rodzaj: plaża miejska
Długość: 390 m
Szerokość: 60 m
Udogodnienia: parking (około 100 miejsc), autobus


Playa de el Socorro (Los Realejos / Purto de la Cruz, północna Teneryfa)

To plaża o ciemnym lecz delikatnym wulkanicznym piasku, która przyciąga miłośników surfingu, ale również osoby poszukujące spokoju, kontaktu z naturą i piękna krajobrazów. Wysunięta ku oceanowi, ze względu na duże fale i wiatr może sprawiać kłopoty dla chcących trochę popływać.

Rodzaj: plaża poza miastem
Długość: 400 m
Szerokość: 60 m
Udogodnienia: parking, autobus z Purto de la Cruz, plażowy bar

W artykule wykorzystano zdjęcie udostępnione przez Turismo de Tenerife