Loro Park - Teneryfa - ogród zoologiczny

 Loro Park, Teneryfa - ogród zoologiczny    Teneryfa jest uznawana za idealne miejsce na rodzinne wakacje. Zawdzięcza to w dużej mierze rozmaitym parkom tematycznym gwarantującym nie tylko najmłodszym spędzenie czasu w atmosferze wspaniałej zabawy połączonej z odkrywaniem całego świata w zaledwie jednym miejscu. Tego typu atrakcją Teneryfy jest ogród zoologiczny Loro (Loro Parque) w dzielnicy Puerto de la Cruz - Punta Brava. Nie jest to jednak klasyczne ZOO, o czym przekonamy się chwilę po przekroczeniu jego bram. W Loro Parque pracuje personel doskonale dbający o familijną rozrywkę na najwyższym poziomie. Pięknie wyeksponowane zwierzęta mają stworzone warunki zbliżone do tych, które miałyby żyjąc na wolności.

W odróżnieniu od typowych ogrodów zoologicznych Loro Park nie skupia się na zgromadzeniu jak największej ilości gatunków zwierząt lecz na jak najciekawszym ich zaprezentowaniu. Dzięki wspaniałej scenerii, zaprezentowane jak w naturalnym środowisku rekiny, delfiny, orki, lwy morskie, goryle, szympansy, leniwce, mrówkojady, papugi, tygrysy, jaguary, iguany, żółwie, flamingi i strusie zapadają na długo w pamięć.

Wielką atrakcją jest olbrzymie akwarium (1.200.000 litrów), w którym swoje "ponure wdzięki" prezentują morskie drapieżniki: rekiny, płaszczki i mureny. Jednakże prawdziwym hitem jest coś co nazwano tutaj Planet Penguin. To próba odtworzenia naturalnego środowiska Antarktydy, w której uczestniczy całkiem pokaźna grupa pingwinów (reprezentowana przez cztery różne gatunki).

Nowością jest Katandra Treetops. Enigmatyczna nazwa odwołuje się do aborygeńskiego słowa "katandra" symbolizującego szczyty drzew. Z poziomu tych najwyższych obserwuje się rozśpiewany świat ptaków zamieszkujących lasy Australii oraz Azji. Niespodzianek jest w Loro Parque na prawdę wiele. Za dobry humor gości odpowiadają delfiny, lwy morskie oraz orki. To trzy odrębne "show" gdzie gwiazdami są nie tylko ekwilibrystycznie i aktorsko wytrenowane zwierzęta, ale także ich opiekunowie.

Wstęp do Loro Park można wykupić online (http://www.loroparque.com/Forms/Tickets/tickets.aspx) lub na miejscu (wtedy jednak ryzykujemy nawet czterogodzinnym czekaniem w kolejce). Bilety "swoje" kosztują (wstęp dla młodzieży i dorosłych - 33 €, dzieci 6-11 - 22 €, poniżej 6 lat bezpłatnie), ale będziemy przecież w jednym z najlepszych na świecie obiektów tego typu. Podczas wizyty w Loro Park warto wiedzieć, w jakich godzinach mają miejsce konkretne pokazy.