Tianna Bocchoris Negre 2015

Tianna Bocchoris Negre 2015 - wino hiszpańskie z Majorki Czerwone wino z apelacji D.O. Binissalem. Soczysta mieszanka syrah (50%) i endemicznego na Majorce manto negro (33%), uzupełniona skromniejszym dodatkiem szczepów cabernet sauvignon, merlot i callet. Tianna Bocchoris Negre dojrzewało przez około 8 miesięcy w nowych oraz dwuletnich beczkach z dębu francuskiego.

Wino z dużą koncentracją materii i wyrazistym aromatem. Bukiet bardzo złożony, owocowo-kwiatowy, z dobrze zaznaczonym czarnym owocem, fiołkami i wanilią. Jak na taką obfitość dostatecznie harmonijne i krzepkie, z potencjałem do ładnego dojrzenia w butelce. To wyśmienite wino do dojrzałych serów, makaronów polanych zawiesistym sosem oraz ragoût. Zdecydowanie warte swojej ceny.

Tianna Bocchoris Negre 2015

Kolor:  Wiśniowo-granatowa barwa, średnia przejrzystość.

Nos:  Intensywny i głęboki. Na pierwszym planie dojrzały czarny owoc oraz fiołki. W tle nuty przypraw (wanilia, goździki)

Usta:  Skondensowane, soczyste i charakterne. Żywe dzięki zaznaczonej kwasowości i dojrzałym taninom. Długie, zakończone trwałym posmakiem czarnego owocu oraz przypraw.

Cena wina w Hiszpanii - ok. 14 €

Degustacja wina:  05/2017