Regina Viarum Mencía 2015

Regina Viarum 2015 - wino hiszpańskie DO Ribeira Sacra Regina Viarum Mencía to jedno z win, które z upływem kolejnych lat kształtują wizerunek winiarstwa w malowniczym regionie Ribeira Sacra w hiszpańskiej Galicji. Winogrona do jego produkcji zbierane są ręcznie na stromych, tarasowych zboczach kanionu rzeki Sil. Jest młodym, odmianowym winem ze szczepu mencía, fermentującym w stalowych kadziach oraz z krótkim epizodem we francuskich beczkach.

Regina Viarum Mencía 2015

Kolor:  Intensywna, wiśniowa barwa z fioletowymi refleksami. Średnio przejrzyste, czyste, błyszczące.

Nos:  Spory alkohol tonują mocne aromaty dojrzałych czerwonych owoców (porzeczka) w kompozycji z nutami jogurtowymi, mineralnymi oraz lukrecji.

Usta:  Początek owocowy i zdecydowany. Na podniebieniu krągłe, mięsiste, żywe, nieco szorstkie. Garbniki średnio dojrzałe, dobrze zaznaczone. Finał długi, soczysty, z wyraźną mineralnością i goryczką.

Regina Viarum Mencía to wino z charakterem, świetnie odzwierciadlające terroir winnic w podregionie Ribeira Sacra - Amandi. Zarówno w nosie i w ustach czuć nie tylko odmianowy charakter szczepu mencía (wielki ładunek owocowych nut), ale także sporo mineralnych niuansów. W kuchni sprawdzi się w towarzystwie bardziej tłustych niż chudych pieczonych mięs (czerwonych), makaronów oraz średnio dojrzałych serów.

Cena wina w Hiszpanii - ok. 10 €

Degustacja wina: 10/2016