Pazo Señorans 2015 Albariño

Pazo Senorans 2015 Albarino - wino hiszpańskie DO Rias Baixas Pazo Señorans jest jedną z kilku galicyjskich winiarni, których wina od lat stanowią punkt odniesienia dla pozostałych producentów z apelacji D.O. Rías Baixas. Winograd w którym dojrzewają winogrona służące do produkcji ich młodego, odmianowego Albariño położony jest w podregionie Val do Salnés, w odległości niecałych 10 km od Atlantyku. Na tamtejszych granitowo-piaszczystych podłożach znajdują się około 30-letnie nasadzenia winorośli. Wino dojrzewało nad osadem przez około 5 miesięcy.

Pazo Señorans 2015 to młode, hedonistyczne albariño z prawdziwie atlantycką naturą. Znajdziecie w nim bogaty i zmysłowy bukiet, delikatność, świeżość oraz dużo mineralności. Eleganckie wino do kolacji podczas której na stole znajdą się morskie ryby, owoce morza lub ostrygi.

Pazo Señorans 2015 Albariño

Kolor:  Bladożółty z zielonymi refleksami. Błyszczące, lekko musujące.

Nos:  Piękny, świeży, owocowo-kwiatowy aromat. Pachnie dojrzałymi owocami tropikalnymi (mango, marakuja, ananas), gruszką oraz kwiatami (płatki róży). W głębi wspomnienie mokrego kamienia.

Usta:  W ustach jeszcze bardziej kwiatowe, ze średnim ciałem. Świetna równowaga alkoholu, cukru i kwasowości. Długie, na samym końcu z wyraźnie mineralną, lekko słoną nutą.

Cena wina w Hiszpanii - ok. 12 €

Degustacja wina:  09/2016