Martín Códax Albariño 2016

Wino Martin Codax Albarino (DO Rias Baixas) Podstawowe wino w ofercie galicyjskiej bodegi Martín Códax. Cytrusowe, mineralne albariño z D.O. Rías Baixas. Wśród win z tego szczepu krótko dojrzewających nad drożdżowym osadem najprawdopodobniej bezkonkurencyjne.

Jest w nim kuszący cytrusowy owoc, muśnięcie morskiej soli, ładna budowa i świeżość. W smaku zdecydowanie wytrawne, chociaż z leciutko zaakcentowaną na samym początku słodyczą. Wino pięknie ułożone, dyskretne i eleganckie.

W gastronomii sprawdzi się podane w towarzystwie owoców morza, skorupiaków, pieczonej ryby, białych mięs i średnio dojrzałych serów. 

Martín Códax Albariño 2016

Kolor:  Jasnożółty, czysty i błyszczący.

Nos:  Delikatny, świeży i głęboki aromat. Pachnie dojrzałymi cytrusami (nuty limonki, skórek cytryny i grejpfruta) z ziołowo-kwiatowym tłem.

Usta:  Średnia budowa, szczodry bukiet złożony z owoców (sok z limonki, brzoskwiniowa konfitura) z nutą kwiatowego miodu. Orzeźwiająca cytrusowa kwasowość doskonale równoważy alkohol. Dużo mineralności, szczególnie na średnio długim finiszu z zaznaczoną słonawą nutką. 

Cena wina w Polsce (Alkohole Świata) - 54,99 zł

Degustacja wina:  03/2017