CVNE "Cune" Crianza 2014

Wino hiszpańskie Cune Crianza 2014 (Rioja) Rioja w klasycznym stylu i porządnym wydaniu. Świetnie zrównoważona i dojrzała. Coś dla spragnionych wina z wyraźnymi akcentami beczkowymi, ale także ceniących sobie towarzystwo ładnie wyeksponowanego owocu. "Cune" Crianza, jak przystało na oldskulową Rioję dojrzewało w amerykańskich beczkach (12 miesięcy). Jest popularnym w regionie kupażem tempranillo (85%), garnacha i mazuelo (15%). 

W nosie stonowany i dobrze wyczuwalny owoc w okowie bogactwa nut beczkowych. W ustach harmonia i subtelność, za którymi podąża lekka struktura, świeżość i złożoność smaku. Do tego wino ma przed sobą jeszcze przynajmniej ze 3 lata dobrego życia.  

W kuchni wino wymarzone do pieczonych mięs, przystawek, wędlin i serów.

CVNE Cune Crianza 2014

Kolor:  Dojrzała wiśnia, średnio intensywny.

Nos:  Dyskretnie rostacza wokół aromat przywołujący czerwony i czarny owoc (dojrzała jeżyna i truskawka) wzbogacony nutami eukaliptusa, czarnego pieprzu, mokrego tytoniu i palonej kawy.

Usta:  Wytrawne, harmonijne, subtelne, z lekką budową. Ładnie zintegrowane dojrzałe garbniki, dobra kwasowość. Średnio długie, świeże i czyste.

Cena wina w Hiszpanii - ok. 6,5 €

Degustacja wina:  03/2017