Madryt - atrakcje dla rodzin z dziećmi

Madryt to europejska metropolia z prawdziwego zdarzenia, z wieloma zabytkami i wspaniałymi muzeami. Ale nie ma powodów do obaw, że będą tam nudzić się rodziny spędzające czas wspólnie z dziećmi.

Alternatyw dla osób chcących spędzić czas w stolicy Hiszpanii z pociechami w różnym wieku jest bardzo dużo. Wspólne zwiedzanie muzeów sztuki takich jak Prado, Reina Sofía czy Thyssen-Bornemisza niekoniecznie będzie dobrym pomysłem. Prezentujemy 7 największych atrakcji dla dzieci w Madrycie.

Teleférico de Madrid

To doskonałe wprowadzenie dla najmłodszych, które pozwoli zapoznać się im oraz wam z miastem. Przejazd koleją linową (Teleférico de Madrid) z Parku Zachodniego (Parque del Oeste) do parku Casa De Campo. Z wagoników kolejki rozciąga się imponujący widok na Madryt historyczny (widać m.in. Pałac Królewski) oraz najbardziej zieloną część miasta na zachodnim brzegu rzeki Manzanares.

Cena: 3,90 € w dwie strony (Estación de Rosales - Estación de Casa de Campo); dzieci do 3 roku życia gratis

Miejsce: W parku Parque del Oeste, wejście na rogu ulic Paseo del Pintor Rosales/Calle Marquez de Urquijo lub od strony egipskiej świątyni Templo de Debod

Parque de atracciones de Madrid

W wesołym miasteczku w Madrycie znajdziecie atrakcje dla dzieci w każdym wieku, sami na brak wrażeń również nie będziecie narzekać. Najmłodsi odnajdą swoje królestwo w części Nickelodeonland poświęconej bohaterom telewizyjnych kreskówek. Na większe dzieci czekają karuzele i konstrukcje zapewniające miłą zabawę. Są tam również atrakcje dla osób lubiących ekstremalną dawkę adrenaliny np. rollercoaster Abismo lub La Lanzadera czyli bezwładny spadek z wysokości 63 metrów.

Cena: 31,90€ dorośli i dzieci poniżej 140 cm wzrostu, 24,90€ dzieci poniżej 100 - 140 cm (zniżki przy zakupie biletów z wyprzedzeniem przez internet)

Miejsce: W parku Casa de Campo, niedaleko stacji metra Batan

http://parquedeatracciones.es/

Tour Bernabéu

Atrakcje Madrytu dla rodzin z dziećmi Prawdziwą gratką, w szczególności dla chłopców i ich tatów, jest wizyta na stadionie Realu Madryt. Oprócz wejścia na murawę, trybuny i lożę honorową w ramach tzw. Tour Bernabéu zwiedza się szatnie piłkarzy zespołu Królewskich, muzeum historii klubu i inne ciekawe pomieszczenia. A może skusisz się na to, żeby obejrzeć z dziećmi mecz Realu na żywo?

Cena Tour Bernabéu: 14€ dorośli i dzieci pow. 14 lat; 9 dzieci 5-14 lat (zwiedzanie bez przewodnika)
24€ dorośli i dzieci pow. 14 lat; 14€ dzieci 5-14 lat (zwiedzanie z przewodnikiem - ENG)

Rezerwacja biletów: http://www.realmadrid.com/entradas/tour-bernabeu/tour-colegios/reserva-tu-visita

Miejsce: Av de Concha Espina 1; stacja metra Santiago Bernabéu (dojazd linią L10)

Madrid Xanadú

Xanadú to wielkie centrum handlowe w Madrycie z wieloma atrakcjami dla dzieci. Znajduje się tam między innymi Madrid SnowZone z krytą trasa zjazdową dla narciarzy i snowboardzistów o długości 250 m oraz snowpark czynne 365 dni w roku (ze szkółką narciarską i wypożyczalnią sprzętu). Inną atrakcją dla dzieci w Xanadú jest tor kartingowy długości 450 m z licznymi zakrętami, mostkiem i długą prostą na której można rozpędzić do 70 km/h. Centrum handlowe dysponuje także halą do zabawy w minigolfa na powierzchni 60 m2, z 18 dołkami, w scenerii imitującej ZOO ze zwierzętami polarnymi. Madrid Xanadú to rzecz jasna doskonałe miejsce na zrobienie przez dorosłych dobrych zakupów (ponad 200 sklepów, butików, punktów usługowych i restauracji).

http://www.madridxanadu.com/

Miejsce: aglomeracja Arroyomolinos pod Madrytem, dojazd drogą ekspresową Autovía A-5, zjazd 22

Parque Warner

To park tematyczny niedaleko Madrytu, w którym dzieci mogą spędzić czas w towarzystwie bohaterów bajek wytwórni Warner Bros. Rozrywki dostarczają rozmaite karuzele i rollercoastery, nawiedzony hotel (Hotel Embrujado), przygoda ze Scooby-Doo czy przejazd samochodzikami na szynach przez świat Warnera. Wśród scenerii parku znajdziecie Hollywood Boulevard, Old West Territory, Super Heroes World i Cartoon Village.

Cena: 39,90€ dorośli i dzieci poniżej 140 cm wzrostu, 29,90€ dzieci poniżej 100 - 140 cm (zniżki przy zakupie biletów z wyprzedzeniem przez internet).

Rezerwacja poprzez stronę http://parquewarner.com/

Miejsce: aglomeracja San Martín de la Vega pod Madrytem; dojazd drogą ekspresową A-4, zjazd 22 lub środkami transportu publicznego z Madrytu – Autobus linii 412

Museo de Cera

Muzeum figur woskowych w Madrycie to dobra rozrywka zarówno dla dzieci i ich opiekunów. W jego kolekcji jest ponad 450 „sobowtórów”, postaci związanych z historią, polityką i show biznesem. Oczywiście znaczną część stanowią Hiszpanie, np. piłkarze reprezentujący piłkarską drużynę narodową „La Roja”. Uwagę dzieci przykują z pewnością figury postaci z bajek: Harry Poter, Królewna Śnieżka, Simpsonowie...

Koszt: 19€ dorośli i dzieci pow. 12 lat; 12 dzieci 4-12 lat

Bilety można zakupić na stronie www muzeum: http://www.museoceramadrid.com/

Miejsce: Paseo de Recoletos 41, niedaleko stacji metra Colón

El Retiro

Ci, którzy wraz z dziećmi chcą szukać w Madrycie spokoju i piknikowej atmosfery powinni spędzić ranek lub popołudnie w największym parku miasta – El Retiro. Na powierzchni 120 ha znajdziecie alejki otoczone zielenią, fontanny, rzeźby, kwiaty, dziesiątki artystów (mimów, muzyków, akrobatów, tancerzy), a nawet teatrzyki dla najmłodszych. Inne atrakcje parku El Retiro to pałac ze szkła (Palacio de Cristal) i jeziorko po którym można popływać łódką.

Miejsce: Plaza de la Independencia 7 , niedaleko stacji metra Retiro lub Ibiza.