Madryt - pogoda roczna

Madryt jest jedną z najcieplejszych stolic w Europie. Mimo to pogoda może tam niektórych nieco zaskoczyć, szczególnie zimą.

Typowa pogoda w Madrycie w ciągu całego roku Madryt znajduje się w obrębie klimatu śródziemnomorskiego z wyraźnie zaznaczonymi cechami klimatu kontynentalnego. Średnia roczna temperatura powietrza w Madrycie to 15°C.

Typowa pogoda w Madrycie w ciągu całego roku

Parasole przydają się w Madrycie głównie w październiku, listopadzie, grudniu, kwietniu, a szczególnie w maju. Deszcze zwykle nie są intensywne jednak mogą utrzymywać się przez wiele kolejnych dni. O ciepłym ubraniu należy pomyśleć wybierając się do Madrytu między listopadem i kwietniem. Chłód jest najmocniej odczuwalny w godzinach nocnych i nad ranem, a w ciągu dnia jest zwykle zdecydowanie cieplej. Słoneczna pogoda dominuje pomiędzy majem i wrześniem (w maju na przemian z ulewami). Upałów w Madrycie należy się spodziewać od początku czerwca do końca września. Opady śniegu są sporadyczne, chociaż nie są rzadkością i bywają intensywne (między grudniem a styczniem).

Typowa pogoda w Madrycie w wybranych miesiącach:

styczeń

luty

marzec

kwiecień

maj

czerwiec

lipiec

sierpień

wrzesień

październik

listopad

grudzień