Ribas Sió 2015

Sió 2015 (Bodega Ribas) Wino Sió jest kupażem, w którego skład wchodzi ponad 50% endemicznego na Majorce szczepu manto negro. Winogrona te pochodzą ze starych, około 60-letnich winorośli nasadzonych w winnicach producenta Bodegues Ribas. Blend uzupełniają szczepy syrah, cabernet sauvignon oraz merlot. Wino dojrzewało przez 12 miesięcy w nowych oraz maksymalnie 2-letnich beczkach z dębu francuskiego.

Sió to bardzo eleganckie wino, z zupełnie poważnym i ułożonym nosem. W zapachu przeważają aromaty czerwonych owoców z nutami przypraw i mineralną głębią. Usta owocowe, z nerwem i wyrazistym garbnikiem. Polecamy połączenie wina z czerwonymi mięsami, pieczeniami oraz dojrzałymi serami.

Sió 2015

Kolor:  Wiśniowy, błyszczący, z różowymi brzegami.

Nos:  Bogaty i dobrze zrównoważony. Aromaty dojrzałych owoców (wiśnia, śliwka tarnina) z nutami drzewa sandałowego i słodkich przypraw (kakao, cynamon), zza których lekko przebija się alkohol oraz wapień.

Usta:  Miękkie, soczyste i żywe. Mocno zaznaczone taniny, nieagresywne i aksamitne. Na średnio długim finiszu wyczuwalne nuty przypraw.

Cena wina w Hiszpanii - ok. 18 €

Degustacja wina:  05/2017