Marqués de Terán Selección Especial 2015

Marqués de Terán Selección Especial 2015 - wino hiszpańskie DOCa Rioja Jedno z najlepszych, w pełni nowoczesnych win z apelacji DOCa Rioja. Wytwarzane z drobiazgowo selekcjonowanych winogron tempranillo poddanych drobiazgowemu procesowi kriomaceracji przed i pofermentacyjnej w kadziach ze stali nierdzewnej. Dojrzewało przez 6 miesięcy w nowych beczkach z dębu francuskiego. 

Wspaniałe pod względem koloru, zapachu i smaku. W skoncentrowany aromat dojrzałych owoców elegancko wplecione mocne nuty kwiatów oraz pikantnych przypraw. Soczyste, subtelne, dojrzałe, z miękkim garbnikiem, bardzo długie. Elegancja w każdym calu. Wino doskonale komponuje się z pieczoną jagnięciną, prosięciem oraz wieprzowym ragout. Wskazana dekantacja przez min. 30 minut.

Marqués de Terán Selección Especial 2015

Kolor:  Głęboka rubinowo-wiśniowa barwa z granatowym obrzeżem.

Nos:  Gęsty, ciepły, świetnie zbalansowany. Pachnie mocno dojrzałym czerwonym i czarnym owocem przeplatanym nutami wanilii, czarnego pieprzu oraz fiołków.

Usta:  Intensywne, soczyste, przyjemnie kwasowe, pełne substancji i owocu. Garbniki wyraźne, aksamitne i nieagresywne. Finisz bardzo długi, owocowy, zachęcający do kolejnego łyku.

Cena wina w Hiszpanii - ok. 14 €

Degustacja wina:  09/2017