Habla Nº 14 2012

Wino hiszpańskie Habla Nº 14 2012 Wina producenta Bodegas Habla celują w gusta i portfele konsumentów poszukujących produktów najwyższej jakości i o atrakcyjnej prezencji. Jednym z takich win jest odmianowe syrah - Habla Nº 14. Wino dojrzewa przez okres 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Sam projekt butelki sugeruje, że mamy prawo oczekiwać od niego bardzo wiele. Czy stylowy "flakon" sprosta oczekiwaniom tych, którzy przeznaczą na jego zakup ponad 100 zł?

Habla Nº 14 2012

Kolor:  Bardzo intensywna purpura w ciemnej tonacji. Oleiste, ale klarowne.

Nos:  Zapach świeży, bogaty, dobrze zrównoważony i trwały. Wino pachnie konfiturą z leśnych owoców (jeżyny, dzikie maliny) z nutami fiołków, goździków, skóry i leśnego runa.

Usta:  Wino o średniej budowie, z nerwem, dobrze zaznaczoną kwasowością i garbnikami. Smak słabiej zbalansowany niż aromat. Oprócz likierowego owocu (wiśnia) sporo w nim nut czarnego pieprzu i szczególnie na końcu - deserowej czekolady. Finał długi, posmak trwały.

Habla Nº 14 2012 to ciekawe wino z hiszpańskiego interioru. Stylem przypomina nieco odmianowe syrah z południowej części doliny Rodanu. Winu nie brakuje elegancji, chociaż przydałoby się, żeby "poleżało" odrobinę dłużej w butelce. Będzie pasować do pieczonej jagnięciny, spaghetti po bolońsku i dojrzałych szynek.

Cena wina w Polsce - ok. 150 zł

Degustacja wina:  06/2016