Habla del Silencio 2014

Habla del Silencio 2014 - wino hiszpańskie To wino, o którym głośno szczególnie w Estremadurze, chociaż dużym uznaniem konsumentów cieszy się w całej Hiszpanii. Popularne jest do tego stopnia, że wielu Hiszpanów myli nazwę winiarni (Habla) z nazwą samego wina (Habla del Silencio). To blend szczepów syrah (50%), cabernet sauvignon (30%) i tempranillo (20%). Dojrzewa w beczkach francuskich (3-4 letnich) przez okres 6-7 miesięcy. 

Habla del Silencio 2014

Kolor:  Intensywnie wiśniowa barwa. Czyste, z gęstą, barwiącą kieliszek łzą.

Nos:  Potężny, owocowy aromat dojrzałych, leśnych i owoców (jeżyna, wiśnia szklanka). Wzbogacają go subtelne nuty białego pieprzu, mięty i mokrego kamienia.

Usta:  Na podniebieniu bardzo dobra kwasowość, wygładzone taniny i jedwabista budowa. Soczyste, świetnie zrównoważone nuty owocowe i balsamiczne. Długie, z owocowym finałem i wyczuwalną mineralnością.

Habla del Silencio 2014 to wino, za którym można bardzo mocno zatęsknić. Prezentuje się wyjątkowo dobrze na każdym etapie degustacji. Nie jest winem hedonistycznym, tylko wyjątkowo dopracowanym w swojej pozornej prostocie. Ma nieco temperamentu, który trzyma solidnie w ryzach. To elegancki dodatek do szerokiej palety dań mięsnych (czerwone i białe pieczenie, średnio i mocno dojrzałe sery, dojrzałe szynki i podwędzane wędliny).

Cena wina Habla del Silencio w Polsce - ok. 65 zł

Degustacja wina:  06/2016