Garnacha de Arrayán 2013

Garnacha de Arrayan 2013 - wino hiszpańskie VdT Tierra de León Wino Garnacha de Arrayán powstaje na bazie fermentacji winogron szczepu garnacha pochodzących ze starych, ponad 60-letnich winorośli z winogradów położonych na zboczach gór Sierra de Gredos w okolicach Madrytu (łupkowe podłoża na stokach o nachyleniu ponad 30°). Dojrzewało przez 14 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. To prawdziwy rarytas dla miłośników hiszpańskiego grenache, produkt z wyższej półki. Wyprodukowano go niespełna 1300 butelek.

Garnacha de Arrayán 2013

Kolor:  Żywa czerwień w szkarłatno-wiśniowej tonacji. Czyste i błyszczące.

Nos:  Wino o pięknym, owocowym aromacie (dojrzałe, czerwone owoce) z nutami kwiatowymi (kwitnąca pomarańcza) i balsamicznymi (eukaliptus).

Usta:  Na podniebieniu żywe, mineralne, z soczystym owocem i dużą kwasowością.

Garnacha de Arrayán 2013 (VdT Castilla y León) to bardzo oryginalna, odmianowa garnacha. To wino z charakterem i niepowtarzalnym bukietem. Ma duży potencjał do leżakowania w butelce. Z upływem czasu powinno być jeszcze lepsze - wzbogacić nos o nowe, dębowe nuty (pijąc je trudno jest uwierzyć, że dojrzewało w beczce przez ponad rok). Póki co, i tak jest winem nietuzinkowym.

Cena wina Garnacha de Arrayán 2013 w Hiszpanii - około 22 €.

Degustacja wina:  06/2016 Bodegas Arrayan