Codorníu Cuvée Barcelona 1872 Brut Rosé

Codorníu Cuvée Barcelona 1872 Brut Rosé - musujące wino hiszpańskie (DO Cava) Różowa cava od producenta Codorníu, której nazwa (Cuvée 1872) upamiętnia rok zastosowania metody szampańskiej przez Josepa Raventósa w jego pierwszym musującym winie. Design butelki również nawiązuje do tamtych czasów poprzez wzory przypominające modernistyczne, barcelońskie witraże.

Producent nie zdradza użytych w produkcji wina szczepów. Informuje jedynie że są to czerwone odmiany, a skład i proporcje dobierane optymalnie w zależności od rocznika. W smakowanej przez nas w cavie Codorníu Cuvée Barcelona 1872 najbardziej "czytelne" są garnacha pinot noir.

Jak na rosé to wino zaskakujące, przemawiające swawolnością której nie sposób się oprzeć. Niebywale rześkie, z cudownymi bębelkami i pulsującym czerwonym owocem. Pachnie wiklinowym koszem wypełnionym zerwanymi przed chwilą turskawkami, porzeczkami i świeżą brioszką. Smak intensywny, owocowy. Rozpieszcza podniebienie kremową fakturą, drobnymi bąbelkami i jest niewiarygodnie długie. Nieszablonowa, niezbyt skomplikowana ale zniewalająca cava.

Codorníu Cuvée Barcelona 1872 Brut

Kolor:  Różowy z wyraźną tonacją truskawkowej czerwieni, błyszczące. Z delikatnymi, drobnymi bąbelkami.

Nos:  Aromaty czerwonych owoców (truskawka, porzeczka, żurawina) podbite nutą drożdżowego ciasta.

Usta:  Na podniebieniu intensywne, z przenikliwą materią i orzeźwiającym kwasem. Smak przepełniają owocowe akcenty truskawek z cytrusowym tłem (skórka grejpfruta). Bardzo długie i świeże.

Cena wina w Polsce - 72 zł

Degustacja wina:  04/2017

Wino dostępne m.in. w Salonie Win i Alkoholi Agaty Modrzejewskiej (UL.DOLNA 7, Warszawa, UL.NOWOWIEJSKA 5, Warszawa, UL. WARSZAWSKA 25, Konstancin-Jeziorna).

Dystrybutorem win producenta Codorníu Raventós w Polsce jest firma Cerville Investments.

Cerville Investments - banner