Campo Viejo Rioja Reserva 2010

Campo Viejo Reserva 2010 - wino hiszpańskie DOC Rioja Bodegas Campo Viejo to winiarnia w regionie Rioja wchodząca w skład wielkiego holdingu Pernod Ricard. Olbrzymia produkcja ogranicza się do zaledwie kilku etykiet win, które można zakupić w wielkich sieciach supermarketów takich jak Carrefour. Campo Viejo Rioja Reserva jest winem łączącym w sobie cechy trunków z apelacji DOC Rioja wytwarzanych w sposób tradycyjny (długie starzenie w dębowych beczkach) z nowoczesnym stylem (eksponującym ich owocowy charakter). To kupaż szczepów tempranillo (85%), graciano (10%) i mazuelo (5%). Wino dojrzewało przez 18 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego (50/50) oraz przez 18 miesięcy w butelce w piwnicach winiarni.

Campo Viejo Rioja Reserva 2010

Kolor:  Wino o intensywnej, rubinowej barwie z ceglastymi refleksami przy brzegu kieliszka.

Nos:  Intensywny, dobrze zrównoważony owocowy bukiet (konfitura z jeżyn i śliwka) z nutami wanilii, goździków, mokrego tytoniu i przypraw.

Usta:  Świeże, soczyste, o średniej budowie. Dobra kwasowość, delikatnie zaznaczona taniczność. Finał długi, posmak trwały z ładnie wyeksponowanymi nutami dębowymi. 

Campo Viejo Rioja Reserva 2010 to bardzo przyzwoite i łatwo dostępne na naszym rynku wino typu "reserva" z regionu DOCa Rioja. Jego dystrybutorem w Polsce są sieci marketów takich jak Carrefour, Real oraz Piotr i Paweł. Doskonale sprawdzi się w towarzystwie wędlin, średnio dojrzałych serów oraz pieczonych mięs. Wskazana przynajmniej kilkunastominutowa dekantacja. Bardzo dobra relacja pomiędzy ceną wina i jego jakością.

Cena wina w Polsce - ok. 40 zł

Degustacja wina:  Streets of Spain 05/2016