Muga Selección Especial 2010 Reserva

Muga Selección Especial Reserva 2010 - wino hiszpańskie DOC Rioja Wino w zdecydowanie nowoczesnym stylu, który udało się zachować pomimo długiego okresu dojrzewania w dębowej beczce. Klasyczny blend DOC Rioja: tempranillo (70%), garnacha (20%), mazuelo (7%), graciano (3%). Fermentowało w drewnianych kadziach przy zastosowaniu dzikich drożdży, następnie było starzone w amerykańsko-francuskich beczkach przez 26 miesięcy. Proces dojrzewania wina w winiarni zakończyło jego leżakowanie w butelce przez minimum 12 miesięcy. Wina Muga "Selección Especial" Reserva wytwarzane są wyłącznie z gron zbieranych w najlepszych rocznikach.

Muga Selección Especial Reserva 2010 to eleganckie wino z doskonałego w DOC Rioja rocznika 2010. Do gustu przypadnie przede wszystkim lubiącym nowoczesne wina czerwone, o bardziej masywnej niż zwiewnej budowie. Barwa intensywnie wiśniowa, mało przejrzysta, dosyć mętna. Pachnące czarnym, kompotowym owocem (śliwki i wiśnie) podbitym bogatym lecz subtelnym ładunkiem nut beczkowych (wanilia, czekolada, mentol). Na podniebieniu intensywne, aksamitne, kwasowe, z wyraźnym garbnikiem, bardzo długie. Owocowy bukiet pięknie uzupełniony czekoladowo-ziołowym niuansem. 

Wino z bardzo dużym potencjałem do leżakowania, w kuchni wyśmienite do szerokiego spektrum dań mięsnych (dziczyzna, grillowane mięsa, gulasze, pieczenie, wędliny).

Cena wina w Polsce (Wielkie Wina) - 149 zł

Degustacja wina: 03/2016