Hécula 2014 Familia Castaño

Hécula 2014 Monastrell - wino hiszpańskie DO Yecla Familia Castaño to winiarnia z regionu DO Yecla położonego w południowej części śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii. Jak sama nazwa zdradza, to winny biznes należący do rodziny Castaño. Hécula jest winem cenionym przez konsumentów w wielu krajach na całym świecie. To odmianowe monastrell, którego nie powstydziłyby się najlepsze bodegi wytwarzające wina w znanej dużo bardziej niż Yecla apelacji DO Jumilla. Dojrzewało przez 6 miesięcy w dębowych baryłkach (przewaga dębu francuskiego nad amerykańskim), z czego ponad połowę stanowiły nowe beczki.

Hécula 2014 Monastrell

Kolor: Żywa czerwień, średnio intensywny, czysty.

Nos: Świetnie zrównoważony. Wino pachnie bardzo dojrzałym, czerwonym owocem (maliny). Aromat spinają w elegancką całość nuty pieprzu, lukrecji i ziół.

Usta: Na podniebieniu soczysty owoc, dużo ciała, świeże i kwasowe. Posmak długi i przyjemny.

Wino, do którego skosztowania każdy powinien się skusić. Argumentów jest wiele. Pierwszy to cena, która w Hiszpanii wynosi niecałe 7 €. W zamian dostajemy wino idealnie zrównoważone, nowoczesne, z dużym ładunkiem owocu i świeżości. W gastronomii można je łączyć z szerokim wachlarzem czerwonych mięs w przeróżnej postaci (wędliny, pieczenie, gulasze).

Cena wina w Polsce (Mielżyński) - 38 zł

Degustacja wina: 03/2016