Najlepsze plaże w Walencji

Walencja to miasto, które w pełni czerpie dobrodziejstwa ze swojego położenia na wybrzeżu Morza Śródziemnego w Hiszpani. I nie chodzi nam jedynie o pogodę. Miasto posiada kilometry pięknych, nawet kilometrowych plaż. Przedstawiamy wam najładniejsze plaże w Walencji.

Plaża Malvarrosa

Najładniejsze plaże w Walencji - Playa de la Malvarrosa

Playa de la Malvarrosa to najładniejsza plaża miejska w Walencji. Dywan delikatnego, złocistego piasku ciągnie się na długości przeszło 1 kilometra i szerokości przekraczającej 100 metrów. Posiada błękitną flagę (bandera azul), co oznacza, że spełnia najwyższe wymogi w zakresie czystości i infrastruktury (prysznice, wieżyczki dla ratowników, toalety, parking).

Tuż obok plaży znajduje się promenada, przy której można znaleźć rozmaite punkty usługowe, bary, kafejki i ścieżki zdrowia. Malvarrosa jest idealnym miejscem na kąpiele słoneczne i wodne, uprawianie sportów oraz długie spacery po miękkim piasku. I co ważne, można tam dojść z centrum Walencji spacerem w zaledwie kilkanaście minut.

Playa de las Arenas

To druga plaża miejska w Walencji posiadająca błękitną flagę. Tak jak Malvarrosa, położona na północ od niej, jest długa (1,2 km), szeroka na ponad 100 metrów i posiada delikatny, jasny piasek. Przy długiej promenadzie znajduje się wiele kawiarenek, restauracji i barów. Dodatkowo przy Playa de las Arenas znajdziecie szkółkę żeglarską. Usytuowana jest również blisko centrum Walencji.

Playa del Saler

Playa del Saler czyli piękna plaża położona w sercu parku krajobrazowego Albuferra na obrzeżach Walencji

El Saler to plaża położona już na obrzeżach Walencji, w sercu parku krajobrazowego Parque Natural de la Albufera. Jest węższa niż dwie miejskie plaże, ale złocisty piasek ciągnie się tam na długości 2,6 km. Otaczają ją ruchome wydmy oraz zieleń śródziemnomorskich, sosnowych lasów. Posiada błękitną flagę jakości. Znajdziecie tam kilka dobrych restauracji serwujących paellę i dania regionalne, plażowe parasole i wiele innych udogodnień. Położenie z dala od centrum miasta gwarantuje relaks w ciszy i spokoju.

Playa de La Garrofera

La Garrofera to plaża podobna do El Saler. Jest spokojna, długa (1,5 km), otoczona ruchomymi wydmami. Urzeka swoją ciszą, malowniczością i czystym, delikatnym piaskiem. Jest położona nieco dalej od Walencji i plaży El Saler, z którą graniczy na północy.

Playa de La Devesa

La Devesa to dzika plaża położona w samym sercu parku krajobrazowego Albufera. Jest najdłuższa z wszystkich plaż w okolicach Walencji, ma ponad 5 km. W jej otoczeniu można znaleźć wiele dziko rosnącej roślinności (drzew, krzewów oraz kwiatów) oraz zwierząt (szczególnie morskich ptaków). Posiada błękitną flagę jakości.

Playa de Pinedo

Plaża ta znajduje się niedaleko portu i klubu morskiego (Club Náutico), oddziela plażę El Saler od terenów miejskich. Ma 1,5 km długości i oczywiście posiada złocisty piasek. Jest też wyposażona w dobrą infrastrukturę wakacyjną. Minusem tej plaży jest mało atrakcyjny krajobraz.

W artykule wykorzystano zdjęcia udostępnione przez Turismo Valencia Convention Bureau