Costa Dorada - Hiszpania.jpg

Costa Dorada - wakacje na Złotym Wybrzeżu w Katalonii

Costa Dorada czyli "Złote Wybrzeże" leży na południe od Barcelony w prowincji Tarragona. To idealne miejsce na wakacje szczególnie dla rodzin z dziećmi oraz osób po czterdziestce.

Na Costa Dorada jest znacznie spokojniej niż w wielu nieco hałaśliwych kurortach Costa Brava. Dodatkowo w lecie klimat jest dużo łagodniejszy niż w upalnej Andaluzji. Ponad 200 kilometrów szerokich plaż, wyróżnia się delikatnym piaskiem i płytką, przybrzeżną wodą. Wśród dzikich za najpiękniejszą uznawana jest Cala Fonda (Playa Waikiki).

W głębi lądu rozciągają się rozległe winnice, gaje migdałowe i oliwne. Stolicą wybrzeża Costa Dorada jest historyczne miasto Tarragona gromadzące liczne zabytki z czasów Imperium Rzymskiego. W poszukiwaniu spokoju i natchnienia podczas wakacji warto również zwiedzić okoliczne klasztory takie jak Poblet, Santes Creus czy Scala Dei. Nie można przegapić okazji, jaką daje bliskość tego wybrzeża do stolicy Katalonii - Barcelony. Splendor hiszpańskiego średniowiecza reprezentują miasta Tortosa oraz Montblanc.

Costa Dorada, Hiszpania - wakacje i atrakcje Piękno przyrody zapewnia park krajobrazowy Parque Natural del Delta del Ebro, położony w przy ujściu do morza rzeki Ebro. Rodzinnej rozrywki dostarcza uznawany za drugi z najwspanialszych w Europie aquaparków - Port Aventura, należacy do grupy tzw. parków tematycznych. Na lubiących aktywny wypoczynek czeka wiele atrakcji w postaci szkółek żeglarskich, pól golfowych, górskich tras rowerowych, naturalnych ścian wspinaczkowych lub szlaków pieszych dla mniej wymagających.

Najpopularniejsze wakacyjne miejscowości Costa Dorada to:

Cambrils - Uznawana za stolicę gastronomiczną Costa Dorada. Największym atutem są tutaj wspaniałe plaże. Infrastruktura kurortu dedykowana potrzebom najmłodzych wczasowiczów. Na popołudniowy spacer warto się wybrać do idyllicznego, egzotycznego parku: Parque Samá.

Salou - Kurort z wieloletnią tradycją. Największe atuty to bliskość parku tematycznego Port Aventura, wspaniałe plaże Llevant i Platja Llarga, multum nocnych rozrywek. Wspaniały nadmorski pasaż z mnóstwem palm Paseo de Les Palmeres.

Deltebre - Dla ceniących spokój i bliskość przyrody. Kusi pięknymi krajobrazami rozlewisk, piszczystych wydm, okolicznych winnic.

Sitges - Kurort wyróżniający się wspaniałą ofertą kulturalną. Znajdują się tutaj ciekawe muzea, odbywa się wiele interesujących wydarzeń takich jak wyścigi zabytkowych samochodów czy międzynarodowy festiwal filmow. Uznawany jest  za stolicę turystyki gejowskiej w Hiszpanii.