Ópera Flamenca Carmen w Sewilli

25 odwiedzonych krajów, prawie 2 miliony widzów na całym świecie, 20 lat na scenie, udział w 32 festiwalach oraz liczne nagrody. Widowiskowa Ópera Flamenca Carmen powraca na scenę teatru w Sewilli by zagościć tam na dłużej.

Ópera Flamenca Carmen de Salvador Távora - Sewilla Opera Flamenca Carmen to wyjątkowe połączenie sztuki operowej francuskiego kompozytora Georges'a Bizeta z prawdziwym flamenco. Dyrektorem artystycznym scenicznego spektaklu był zmarły na początku tego roku, nagradzany w wielu prestiżowych konkursach Salvador Távora. Artysta ten urodził się w Sewilli, mieście, w którym "oddycha się" sztuką flamenco.

To podróż w czasie, którą od pierwszej minuty chłonie się każdym zmysłem. Pośród zapachu kadzidła poznajemy adaptację muzyczną, w której partytura Bizeta przeplata się z flamenco. Przenosząc się do Hiszpanii u schyłku XIX wieku zagłębiamy się w piękno andaluzyjskiej kultury. Taniec (można zobaczyć nawet andaluzyjskiego konia tańczącego do muzyki z opery Carmen), śpiew i muzyka wyrażane są z pełnią ekspesji i emocji.

Spektakl ten po 20 latach objazdów po scenach całego świata wreszcie powraca do Sewilli, żeby tym razem pozostać tam już na stałe. Jeśli planujecie wypoczynek w Hiszpanii właśnie w tym regionie (Andaluzja), nie możecie tego przegapić. Począwszy od lutego do końca lipca 2019 Ópera Flamenca Carmen wystawiana jest w każdą sobotę za wyjątkiem okresu wielkanocnego (13 i 20 kwietnia). 

Jak i gdzie zobaczyć Ópera Flamenca Carmen de Salvador Távora?

Aby wybrać się na spektakl polecamy kontakt z polskim przewodnikiem po Sewilli i zakup biletów w pakiecie Experiencia Carmen

Teatr znajduje się poza centrum miasta, dlatego w cenie jest wliczony przejazd.

Języki przewodników: angielski, francuski. Język polski zależnie od dostępności przewodników. Proszę pytać przy rezerwacji.

Kontakt w języku polskim: monika@guideandwine.com; tel.: 0034 620957216

Program Ópera Flamenca Carmen (Experiencia Carmen):

20.30 Spotkanie przy Starej Fabryce Tytoniu: c/ San Fernando 4 (Aktualna siedziba Uniwersytetu Sewilijskiego). Powitanie przez przewodnika i przejazd do Teatru.

21.30 Spektakl Carmen. Czas : 1.30 godz.

23.00 Koniec spektaklu. Przejazd do punktu spotkania w centrum miasta.