Główne ekosystemy Wysp Cies stanowią przepastne klify, skaliste morskie zatoczki, ruchome wydmy, piaszczyste plaże, lasy sosnowo-eukaliptusowe i błękitne laguny. Pomimo braku palm wielu przyrównuje tamtejszy krajobraz do Karaibów. Park Narodowy Atlantyckich Wysp Galicji może być odwiedzany przez ograniczoną liczbę turystów mogących dostać się na jego teren wyłącznie specjalnymi promami kursującymi o wyznaczonych godzinach z portów w Vigo, Baiona oraz Cangas del Morrazo.
Park Narodowy Atlantyckich Wysp Galicji (Parque Nacional de las Islas Atlánticas de Galicia) utworzono w 2002 roku na miejscu dawnego rezerwatu przyrody (parque natural). W jego skład wchodzą archipelagi wysp Cíes oraz Ons, wyspy Sálvora, Cortegada i otaczające je mniejsze wysepki.
Najbardziej spopularyzowanym wśród turystów jest archipelag Islas Cíes, który tworzą trzy wyspy: Monteagudo, O Faro oraz San Martiño. Dwie pierwsze łączy długa na ponad kilometr, piaszczysta plaża Playa de Rodas. Kusi delikatnym, białym piaskiem oraz błękitem krystalicznie czystej wody. Można się na niej zarówno kąpać (niestety woda nawet w środku lata jest dosyć zimna), jak i opalać. Brytyjski magazyn The Guardian w 2007 roku uznał ją za najpiękniejszą plażę na świecie. Oczywiście to nie jedyne tego typu rajskie miejsce na "hiszpańskich Karaibach". Na Islas Cíes znajdują się cztery kilkukilometrowe szlaki prowadzące przez zapierające dech w piersiach punkty widokowe (klify, urokliwe zatoczki, latarnie morskie, wybrzeże kontynentalnej Galicji z miastem Vigo). Dzięki znajdującemu się tam campingowi istnieje możliwość biwakowania na wyspach.
Zwiedzanie wysp Islas Cíes. Praktyczne informacje
Na wyspach oprócz campingu znajdują się dwie restauracje. Jedna z nich koło przystani promowej, druga przy campingu.
Do atrakcji wysp należą możliwość podziwiania podwodnej przyrody podczas dwugodzinnej wyprawy dla płetwonurków (Buceo) lub wycieczki kajakiem w towarzystwie przewodnika.
Przed dotarciem na wyspy Cíes należy się zaopatrzyć w wygodne obuwie oraz szczególnie latem w wodę, krem do opalania oraz nakrycie głowy.
Promy na wyspy Cíes kursują codziennie od początku czerwca do końca września. W sezonie wakacyjnym oraz w weekendy bilety trzeba najczęściej kupować z dużym wyprzedzeniem. Rezerwacji można dokonać przez internet na stronie Naviera Mar de Ons.