Najlepsze plaże na Gran Canaria

Głównym motywem wakacyjnego wyjazdu na wyspę Gran Canaria jest wypoczynek. A gdzie najlepiej wypocząć jak nie na plaży? Liczy się beztroskie wylegiwanie na piasku, rozpieszczanie ciała w promieniach słońca i kąpiel w wodach Atlantyku...

Poznaj cztery najlepsze plaże na Gran Ganaria Jeśli znudzi się wylegiwanie na plażach w pobliżu hotelu warto rozejrzeć się za czymś specjalnym. Wyspa oferuje wiele różnorodnych miejsc tego typu. Prezentujemy cztery jeśli nie najlepsze, to z pewnością najsłynniejsze plaże na Gran Canaria - dosyć różniące się od siebie, jednakże gwarantujące relaks na najwyższym poziomie.

Las Canteras

Bycie stolicą wakacyjnego raju zobowiązuje. Las Canteras w Las Palmas de Gran Canaria to najbardziej kosmopolityczna z plaż na Gran Canarii (z tego powodu nazywana jest nawet plażowym Central Parkiem). To prawdziwy raj dla miłośników słońca, kąpieli, nurkowania oraz sportów wodnych (np. windsurfingu). Ma ponad dwa kilometry długości, delikatny piasek i posiada wszelką możliwą infrastrukturę uatrakcyjniającą plażowanie. Jej uroku nie psuje nawet znajdująca się bezpośrednio przy niej wysoka, miejska zabudowa. Wieczorem, kiedy opustoszeje to idealne miejsce na spacer.

Maspalomas

Playa de Maspalomas to największa plaża na całej Gran Canarii. Nieskończony ocean piasku zaczynający się przy sąsiadującej z nią Playa del Inglés, a kończący przy starej latarni Faro de Maspalomas (łącznie prawie 3 km). Po spacerze po wydmach na terenie rezerwatu przyrody (Reserva Natural de las Dunas de Maspalomas) warto rozłożyć koc lub ręcznik na dywanie ze złotego piasku by delektować się błękitem oceanu. Na plaży znajdują się odcinki przeznaczone dla nudystów oraz surferów. To bardzo popularne wśród wczasowiczów miejsce, nie brakuje więc dobrze oznaczonych parkingów oraz restauracji.

Anfi del Mar

Chociaż ma zaledwie 80 metrów długości to i tak niektórzy uważają tę plażę za raj na ziemi. Znajduje się na terenie luksusowego kompleksu wakacyjnego Anfi Tauro Golf & Luxury Resorts, dostępna jest jednak dla wszystkich. Złoty, delikatny piasek, a w okolicy wszystko dla najbardziej wymagających: promenada z tarasami widokowymi, centrum handlowe, restauracje, atrakcje dla dzieci, wypożyczalnie sprzętu do uprawiania sportów wodnych, hamaki, natryski itp. Woda w oceanie spokojna, pływając w niej można się poczuć jak w basenie.

Amadores

Położona między dwoma wielkimi centrami wakacyjnymi Gran Canarii (Puerto Rico i Puerto de Mogán) Playa de Amadores uznawana jest za oazę spokoju. Ocean jest tam wyjątkowo spokojny, zatoka w której znajduje się plaża chroni przed prądami oceanicznymi. Złoty piasek na długości 800 metrów, kryształowo czysta woda, cisza (zakazane jest m.in. głośne odtwarzanie muzyki), w pobliżu wyśmienite restauracje serwujące wyśmienite dania. A na dodatek najpiękniejsze zachody słońca (można stamtąd zobaczyć jak słońce chowa się za górą Teide na "sąsiedniej" Teneryfie). Nic dziwnego, że nosi nazwę plaży kochanków (hiszp. amadores).