Hiszpania - tam się zimy nie boimy

Jeśli źle znosicie zimową aurę, w szczególności niskie temperatury i permanentny brak słońca, nie starajcie się za wszelką cenę przeczekać zimy przytuleni do kaloryferów. Wystarczy zdecydować się na którszy lub dłuższy urlop w Hiszpanii, gdzie w okresie między grudniem i marcem znajdziecie wiele ciepłych miejsc.

Hiszpania dla wielu kojarzy się z przyjemnymi temperaturami i dużą ilością słońca w ciągu całego roku. Jest to jednak spore uogólnienie. W zimie w większej części terytorium tego kraju temperatury powietrza wcale nie różnią od tych spotykanych w naszym klimacie. Tak jest między innymi w Madrycie, centrum i na północy Hiszpanii. Dobrej pogody i ciepła można spodziewać się za to przez całą zimę na całym śródziemnomorskim wybrzeżu oraz nad Atlantykiem. Poznajcie więc idealne miejsca w Hiszpanii dla tych, którzy pragną ogrzać się w okresie między grudniem i marcem.

Hiszpania - gdzie jest ciepło w zimie - Malaga

Malaga i Costa del Sol

Będąc tutaj w zimie całkowicie zapomnicie o tym, że jest właśnie najchłodniejsza pora roku. Temperatura powietrza po południu najczęściej przekracza wtedy 15°C. Intensywne i dosyć częste opady deszczu kończą się w grudniu. Od stycznia na Costa del Sol (Wybrzeżu Słońca) można liczyć na wiele słonecznych dni z przyjemną temperaturą. Nic dziwnego, że warto spędzić wolny czas nad morzem lub w otoczeniu egzotycznej roślinności botanicznego barku La Concepción.

Hiszpania w zimie - Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Szczęśliwe to alternatywna nazwa archipelagu należącego do terytorium Hiszpanii. Dla wielu na poczucie szczęścia bardzo ważny wpływ ma dobra pogoda. I taką właśnie aurę w zimie z pewnością znajdziecie właśnie na popularnych Kanarach. Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote czy Fuerteventura kuszą plażami i przyjemnymi temperaturami powietrza przez cały rok. Jeśli dodać do tego sporą ilość słońca i tropikalną roślinność wysp mamy tam doskonały azyl dla tych, którzy nie znoszą kontynentalnej zimy. Najcieplejsze z nich to Fuerteventura i Lanzarote, które położone są najbliżej Afryki.

Hiszpania w zimie - Alicante i Costa Blanca

Alicante i Costa Blanca

Wielu europejczyków, nie tylko Hiszpanów, wybrało Alicante i wybrzeże Costa Blanca na całoroczny dom ze względu na przyjemną pogodą w ciągu całego roku. Deszcz pada tam głównie w okresie jesiennym. Zima jest sucha i potrafi zaskoczyć temperaturami nawet powyżej 20°C. Wiele słonecznych dni podczas tej pory roku sprzyja spacerom po Alicante i wypadom nad dzikie plaże Costa Blanca. Hotele i apartamenty pod wynajem kuszą niskimi cenami. Dzięki ekonomicznym liniom lotniczym za niewielkie pieniądze można tu przylecieć z kilku miast w Polsce.

Hiszpania w zimie - Kadyks i Costa de la Luz

Kadyks i Costa de la Luz

Mieszkańcy Kadyksu i okolic to najbardziej uśmiechnięci Hiszpanie. Nie bez znaczenia jest doskonała pogoda, która króluje na całym Wybrzeżu Światła (Costa de la Luz) już od początku stycznia. Jest tak głównie za sprawą wielu słonecznych dni. W zimie poprawia im humor obchodzony tam z uśmiechem karnawał, jeden z najciekawszych na świecie. Zimowy pobyt w Kadyksie można urozmaicić sobie wypadem do równie ciepłej i słonecznej Sewilli lub wizytą w winiarniach Jerez de la Frontera słynących z produkcji andaluzyjskiej sherry lub brandy de Jerez. To tam zobaczycie pokazy flamenco w miejscu, w którym narodziła się ta sztuka.

Hiszpania w zimie - Barcelona

Barcelona

Wielu preferuje przyjazd do Barcelony w zimie, ponieważ jest tam wówczas mniej turystów. Bez kolejek wstępu do muzeów czy słynnych modernistycznych budowli, które są prawdziwymi dziełami architektury. Spacerując w spokoju i bez pośpiechu można poczuć prawdziwą magię tego miasta. Zimowa pogoda to drugi poważny atut stolicy Katalonii. Temperatura powietrza w godzinach popołudniowych często wzrasta powyżej 15°C. Koniecznie wykorzystajcie zimę na pobyt w najpiękniejszej europejskiej metropolii na wybrzeżu Morza Śródziemnego!