Mestizaje 2015

Mestizaje 2015 - wino białe hiszpańskie Bodega Mustiguillo Mestizaje to gama win produkowanych w winiarni Mustiguillo, które jak mówi ich hiszpańska nazwa stanowią swoisty "mezalians". W tym wypadku chodzi o kupażowanie wina ze szczepu rustykalnego ze szczepami określanymi mianem szlachetnych. Mestizaje 2015 to białe wino, w którym podstawą blendu jest szczep merseguera (66%). Na bazie fermentacji winogron tej endemicznej odmiany winorośli z okolic Walencji zwykło się wytwarzać wodniste i mało aromatyczne wina stołowe. Pozostałą zawartość blendu białego Mestizaje stanowią szlachetne szczepy viognier (18%), malvasía (8%) i macabeo (8%). Po etapie fermentacji wino dojrzewało przez kilka miesięcy nad osadem z drożdży.

Mestizaje 2015 to wino o bardzo oryginalnym bukiecie, które doskonale sprawdzi się w gastronomii. W nosie dominują aromaty tropikalnych owoców i kwiatów. Usta pełne, z wyczuwalną słodyczą ale bardzo świeże. Do łączenia pieczonymi lub podwędzanymi mięsami oraz rybami, owocami morza i potrawami z ryżem (np. paella).

Mestizaje 2015

Kolor:  Bladożółty. Czyste i błyszczące.

Nos:  Średnio intensywny, nieco ulotny owocowo-kwiatowy aromat. Pachnie egzotycznymi owocami pestkowymi (brzoskwinia, melon, marakuja) z nutami miodu oraz białych kwiatów.

Usta:  Na podniebieniu krągłe, świeże, z wyraźną kwasowością. Początkowo odczuwalna jest słodycz, która po długim finiszu zamienia się w goryczkowy posmak.

Cena wina w Hiszpanii - ok. 10 €

Degustacja wina:  03/2016