Romería de El Rocío w Almonte

Romería de El Rocío to jedna z wielkich fiest Andaluzji, która ma miejsce na terenach parku narodowego Doñana w prowincji Huelva.

Romeria el Rocio - hiszpańska fiesta w Almonte (Andaluzja, prowincja Huelva) Jest to w zasadzie pielgrzymka (romería), jednakże jej widowiskowość przyćmiewa wszystkie inne na całym świecie. W święto Zesłania Ducha Świętego do świątyni El Rocío położonej 17 km od miejscowości Almonte ściągają setki tysięcy wiernych oraz około setka bractw z Kadyksu, Sewilli i Huelvy. Ubrani w tradycyjne andaluzyjskie stroje przybywają na miejsce konno, pieszo lub dowożeni są na konnych bryczkach. Wozy bractw zaprzężone są w woły. Wszyscy w drodze do celu pokonują wspólnie napotkane przeszkody w radości i ze śpiewem na ustach. Kiedy są już u celu zaczyna się wyczekiwanie na pozostałe bractwa i dzwon mający obwieścić rozpoczęcie nabożeństwa oraz modlitw przed figurą Matki Boskiej Virgen del Rocío

Kulminacyjnym punktem uroczystości jest żywiołowe dotarcie wiernych przez ogrodzenie oddzielające wiernych z Almonte od Madonny tzw. salto de la reja. Ci, którzy znajdą się pierwsi przy platformie będą mieli zaszczyt nieść ją w trakcie zaczynającej się wtedy procesji. Radosnym obchodom Romería de El Rocío do samego rana towarzyszą tańce i śpiewy flamenco, zapach kwiatów i wspaniała lokalna gastronomia.    

Malaga U Drive wynajem aut