Pastora Galván - koncert flamenco

Pastora Galván - koncert gwiazdy tańca flamenco

Warszawa, Lublin | 21-23 września

Pastora Galván to wielka gwiazda flamenco, znakomita tancerka, laureatka wielu prestiżowych nagród, siostra słynnego tancerza i choreografa - Israela Galván. W Polsce wystąpi na trzech koncertach: w dniach 21-22 września 2019 (sobota, niedziela) w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie oraz 23 września (poniedziałek) w Filharmonii Lubelskiej w Lublinie.

W trakcie koncertów artystki urodzonej w Sewilli zobaczymy pokaz tańca na najwyższym poziomie, w bardzo nowatorskim stylu. Pastora Galván słynie z oryginalności i kreatywności. Równocześnie jej sztuka nadal jest mocno zakorzeniona w kulturze andaluzyjskich Cyganów. Dlatego w swoim tańcu stara się połączyć tradycyjne flamenco z nowoczesnym.

Występy Pastory Galván w Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (21 i 22 września, 19:00) oraz w Filharmonii Lubelskiej (23 września, 19:00) z pewnością przypadną do gustu polskim widzom. Artystka zatańczy w pięknej sukni z trenem, a w jej repertuarze znajdą się tańce takie jak seguidilla, soleá por bulerías oraz tradycjonalne alegas w sukni z trenem i z chustą. Towarzyszyć jej będzie zespół w składzie: Cristina Tovar (śpiew) i Juan Ramírez (gitara). Koncerty poprzedzi występ polskich artystów.

W dniach 20-22 września w Warszawie odbędą się także warsztaty tańca flamenco, śpiewu oraz gry na gitarze. Zapisy na warsztaty: k.malecka@arteflamenco.eu

Bilety na koncerty Pastory Galván znajdziecie na stronie ticketmaster.pl oraz na goingapp.pl