Majorka - najpiękniejsze plaże

W pełni urlopowo-wakacyjnego sezonu wielu rodaków decyduje się wypoczywać nad turkusowymi wodami morza otaczającego Majorkę. Plaże wokół kurortów Zatoki Alkudyjskiej "pękają w szwach". A może warto poszukać takiego miejsca gdzie plażując można w pełni delektować się kryształowo czystą wodą i wspaniałym krajobrazem Morza Śródziemnego?

Poznajcie nasze propozycje na spędzenie wspaniałego dnia na jednej z pięciu najlepszych dzikich plaż Majorki.
 

Dzika plaża Sa Calobra (Majorka)
Cala Sa Calobra (Torrent de Pareis)

Plaża Torrent de Pareis w zatoce Cala Sa Calobra znajduje się w miejscu gdzie potężne klify zboczy Sierra Tramuntana opadają prosto w morską otchłań. Pomiędzy dwie ściany skalne wciska się tam ujście górskiego potoku. Widok klifów rozchodzących się ku morzu zapiera dech w piersiach. Miejsce wyjątkowe tak jak sam dojazd do niego serpentynami zwanymi Nudo de Corbata (pol. Węzeł Krawata) - czeka nas 14 kilometrów stromego spadku terenu o 900 metrów i pokonanie niezliczonych zakrętów w tym słynnego 360° “Nu de la Corbata”.  Dla miłośników większej dawki adrenaliny proponowany jest kanioning (z miejscowości Escorca). Co prawda nie jest to plaża piaszczysta (drobne kamyki), jednak bez wątpienia nr 1 na Majorce.
 

Dziewicza plaża Caló des Moro (Majorka)
Caló des Moro

Dziewicza plaża wciśnięta pomiędzy dwie ściany skał porośniętych sosnami śródziemnomorskimi. Złocisty piasek i błękit wody przyciągają wielu amatorów plażowania. Ze względu na bardzo ograniczoną powierzchnię miejsca na rozłożenie ręczników bardzo zatłoczona w szczycie sezonu wakacyjnego. Warto przyjechać na nią wczesnym rankiem.
 

Dziewicza plaża Cala Varques (Majorka)
Cala Varques

To w zasadzie kilka małych plaż z białym i delikatnym piaskiem, największa z nich ma zaledwie 70 metrów długości. O ich urokliwości stanowi położenie w ciekawym pod względem geologicznym otoczeniu. Chodzi o amfiteatr formacji skalnych (grot oraz jaskiń), który zachęca do spacerów po tutejszym wybrzeżu. Odwiedzana często przez miłośników nurkowania. Trochę czasu zajmuje piesze dojście do zatoczki. Zostawiamy samochód na poboczu przy rozwidleniu drogi z wybrzeża w kierunku Manacor i czeka nas dalej około 40-minutowy spacer (warto!).
 

Dziewicza plaża Es Trenc (Majorka)
Es Trenc

Największa z dzikich plaż na Majorce (jest tylko w minimalnym stopniu zurbanizowana), mimo popularności wśród turystów i tubylców może pomieścić tłumy plażowiczów. Rozciąga się na długości niemal 3 kilometrów, kusi białym, drobnym piaskiem i kryształową wodą. Od lądu oddzielają ją wydmy i chroniony obszar przyrodniczy stanowiący środowisko naturalne dla 170 gatunków ptaków. W nawiązaniu do jej piękna określa się ją mianem "Błękitnej Laguny" (skojarzenie ze znanym filmem).
 

Dziewicza plaża Cala Agulla (Majorka)
Cala Agulla

To plaża przyciągająca miłośników kąpieli w krystalicznie czystej, błękitnej wodzie oraz kochających delikatność białego piasku. Wciśnięta jest w głąb małej i cichej zatoki. Mimo tego, że w sezonie jest bardzo popularna należy do najczystszych plaż na Majorce. Ma długość 520 metrów.