Almería - pogoda roczna

Pogoda roczna w Almeria i na wybrzeżu Costa de Almeria w Hiszpanii Według danych meteorologicznych Almería, miasto położone na wybrzeżu Costa de Almería w Hiszpanii, posiada najlepszy w Europie klimat. Pogodę roczną wyróżnia tam największa ilość godzin z pełnym słońcem przy bezchmurnym niebie i najmniejsza ilość opadów. Uciążliwe dla niektórych mogą okazać się jedynie letnie upały oraz silny wiatr wiejący ze wschodu (Levante) lub zachodu (Poniente), który może osiągać prędkość nawet do 130 km/h (głównie w okresie od lutego do kwietnia). Śródziemnomorski przylądek Cabo de Gata w prowincji Almería to miejsce w Europie, w którym odnotowuje się najmniejszą ilość opadów. Almería według klasyfikacji Köppena posiada klimat ciepły pustynny, taki sam jak m.in. Dolina Śmierci na pustyni Mojave w Kaliforni.

Typowa pogoda w Almerii w ciągu całego roku

Zima na wybrzeżu Costa de Almería wyróżnia się łagodną jak na tę porę roku pogodą. Opadów deszczu jest niewiele, nie ma przymrozków, a po południu temperatura najczęściej wzrasta do 15-20°C.

Wiosną na Costa de Almería można się spodziewać pogody przypominającej "dobre" lato w naszej szerokości geograficznej. Jest bardzo dużo słońca, a temperatura w okolicach 30°C jest nie tyle czymś normalnym, co typowym. Noce są ciepłe. Deszcz pada sporadycznie.

Latem w okolicach miasta Almería na południu Hiszpanii należy się spodziewać utrzymujących się długo upałów, tropikalnych nocy oraz tego, że w całym miesiącu może nie spaść nawet kropla deszczu. Słońce przeważnie świeci intensywnie na bezchmurnym niebie od świtu do zmierzchu. Pogoda idealna dla lubiących wypoczynek na plaży i opalanie.

Jesień na Costa de Almería to wciąż dużo słońca, przyjemne temperatury powietrza i mało deszczu. Dopiero w listopadzie może ciut więcej popadać oraz zrobić się dosyć chłodno, szczególnie po zmroku.

Pogoda na Costa de Almeria w wybranych miesiącach:

styczeń

luty

marzec

kwiecień

maj

czerwiec

lipiec

sierpień

wrzesień

październik

listopad

grudzień