Kulinarny Kraj Basków - od street food-u do gourmet

Kto był, ten już wie. Kto jeszcze tam nie był... koniecznie musi tego doświadczyć, szczególnie jeśli jest miłośnikiem dobrej kuchni. Hiszpański Kraj Basków to jeden z najważniejszych regionów na gastronomicznej mapie świata. Wyśmienite jedzenie to bodaj najważniejszy element kultury baskijskiej. Do tego jeden z najlepszych cydrów i smaczne wina. Zapraszamy do spędzenia trzech dni w królestwie 1000 smaków.

Nasza kulinarna podróż rozpoczyna się w Bilbao. Następnie proponujemy jeden lub dwa dni w kulinarnej stolicy Hiszpanii - San Sebastian, w tym pobyt w baskijskim gospodarstwie agroturystycznym z prawdziwego zdarzenia. Naszą gastronomiczną wyprawę możemy opcjonalnie urozmaicić noclegiem pośród winnic w regionie Rioja oraz wizytą w jednej z tamtejszych winiarni. Nie zabraknie oczywiście ciekawych miejsc, które zwiedzimy. Dla chętnych, istnieje także możliwość organizacji gastronomicznego szkolenia pod okiem baskijskich szefów kuchni.

Wyjazdy kulinarne - Kraj Basków

Wyjazd 3-dniowy do Kraju Basków dla grup 2-7 osób (od 990 PLN / os. **)

Terminy wyjazdów: od 6 maja do 27 października

Cena obejmuje:

  • Przygotowanie szczegółowego planu indywidualnego pobytu turystycznego w Kraju Basków w oparciu o wymagania przedstawione przez klienta
  • 3 noclegi - zakwaterowanie w wyselekcjonowanych hotelach o standardzie ściśle dopasowanym do wymagań klienta
  • Sprawowanie 24-godzinnej opieki nad grupą przez opiekuna od momentu wylotu z Polski do Hiszpanii do czasu powrotu do kraju
  • Wynajem floty samochodowej i transport (kierowca) na terytorium Hiszpanii
  • Usługi przewodnickie na terytorium Hiszpanii oraz dokonywanie wymaganych rezerwacji
  • Zmiany w szczegółowym planie indywidualnego pobytu turystycznego w zależności od potrzeb grupy (klienta) podczas trwania wyjazdu

Cena nie obejmuje:

  • Biletu lotniczego (koszt od ok. 400 PLN w obie strony)
  • Dobrowolnych ubezpieczeń podróżnych
  • Wyżywienia
  • Biletów wstępu, opłat za korzystanie z usług lokalnych organizatorów turystyki (kursy kulinarne, wypożyczalnie sprzętu, udział w imprezach itp.)

** Orientacyjny koszt w przypadku organizacji wyjazdu dla grupy liczącej pow. 5 osób z noclegami w hotelach o standardzie do 3***. Dokładną kwotę możemy oszacować na podstawie wstępnych informacji podanych przez klienta, w szczególności dotyczących preferowanego terminu wycieczki, standardu miejsc noclegowych oraz liczebności grupy.

3-dniowa podróż gastronomiczna to jedna z opcji, które możemy zaproponować w ofercie Spain4You Concierge. Istnieje możliwość organizacji wycieczek trwająch dłużej.

Jeśli lubią Państwo podróżować samodzielnie, możemy sporządzić dla Was szczegółowy plan indywidualnego pobytu turystycznego w Kraju Basków. Koszt przygotowania przez nas takiego programu wynosi 500 PLN (3-dniowy pobyt).