Thalarn 2014 Castell d'Encus

Thalarn 2014 Castell d'Encus - wino hiszpańskie (D.O. Costers del Segre) Jeśli szukacie wyśmienitego hiszpańskiego syrah, musicie sprawdzić to wino. Konia z rzędem temu, kto degustując je w ciemno wskazałby na którykolwiek z regionów winiarskich w Hiszpanii. A jednak... Wino pochodzi z katalońskiej apelacji D.O. Costers del Segre, z samej północy tego regionu. Winnica należąca do bodegi Castell d'Encús znajduje się w najniższych partiach hiszpańskich Pirenejów, na wysokości ponad 1.000 m. Sporo można powiedzieć o samej produkcji tego wina. Jego fermentacja przebiegała częściowo w trzech różnych zbiornikach: drewnianych i stalowych kadziach, a także w kamiennych lagarach wydrążonych w XII wieku. Mimo to nie należy się sugerować jego wyjątkowym sposobem winifikacji ani oceną Parkera dla rocznika 2014 (95 pkt.). Tego odmianowego syrah trzeba doświadczyć samemu!

Thalarn 2014

Kolor:  Ciemnowiśniowa barwa, średnia intensywność, fioletowe refleksy.

Nos:  Maksymalna ekspresja szczepu syrah. Sporo intensywnych aromatów dojrzałych czarnych owoców leśnych z nutami ostrych przypraw. W tle nuty cedru i górskiej łąki.

Usta:  Soczyste, z jedwabistą fakturą, charakterne i bardzo sexy. Świeże, z delikatnie zaznaczoną taniną, pełne nut owocowych (konfiturowa wiśnia, jeżyna). Długie, na końcu świeże i zakończone ziołowo-pieprzną nutą.

Cena wina w Hiszpanii - ok. 33 €

Degustacja wina:  03/2017