Luis de Luis | Pasja Flamenco (Koncert)

Aula Akademii Polsko Japońskiej Technik Komputerowych w Warszawie | 3 listopada 2017, godz. 19.00

Już wkrótce na jedynym koncercie w Polsce wystąpi znakomity tancerz flamenco z Grenady – Luis de Luis. Towarzyszyć mu będą pochodzący z Barcelony artyści: Jose Andrés Cortés (gitara) i Antonio Cafelete (śpiew). Koncert będzie wstępem do odbywających się w Warszawie warsztatów flamenco, które w dniach 3-5 listopada poprowadzą wyżej wymienieni artyści z Hiszpanii.

Luis de Luis - koncert flamenco Warszawa Luis de Luis to tancerz, który wyróżnia się na scenie flamenco własnym, wyjątkowym stylem. Jest Cyganem pochodzącym z andaluzyjskiego miasta Granada, w którym kultura flamenco ma bogatą tradycję i niepowtarzalny charakter. Na koncercie zobaczymy ogromną różnorodność w tańcu. Oprócz występu gości z Hiszpanii będziecie mogli podziwiać flamenco w wykonaniu mieszkających w Polsce tancerek. Zobaczycie esencję kobiecego wdzięku w połączeniu z dynamiką i autentyczną energią prosto z Sacromonte w osobie Luisa, który jest niepodważalną gwiazdą tej edycji Pasji Flamenco.

Na gitarze flamenco zagra jeden z najlepszych gitarzystów z Barcelony czyli José Andrés Cortes. Będzie on akompaniował śpiewakowi Antonio Cafelete, pochodzącemu ze słynnego rodu Amaya. Obydwaj wywodzą się z artystycznych rodów Cyganów Andaluzyjskich, gdzie sztukę flamenco kultywuje się od wielu pokoleń.

Luis de Luis - tancerz z Grenady wywodzący się z rodziny cygańskiej o wielkich tradycjach flamenco. Tańczył w najlepszych tablaos de flamenco w Hiszpanii, w tym na otwarciu Tablao de Carmen w Barcelonie u boku sławnej tancerki o pseudonimie Eva la Yerbabuena. Występował w zespole Paco Peña, zespole Diany Reyes oraz zespole pod dyrekcją Ricardo Mendeville'a. Wystąpił w filmie "Passover". Jest znakomitym tancerzem, prowadzącym obecnie własny zespół, wraz z którym wystawia spektakl p.t. "Buen Compas".

Koncert Luisa de Luis będzie niezwykłą ucztą dla tych, którzy kochają autentyczne flamenco. Serdecznie zapraszamy do poznania flamenco puro: najbardziej archaicznego, płynącego z wnętrza artystów i nieokiełzanego.