La Farruca & El Carpeta - koncert flamenco

Warszawa (3/03/2018) i Wrocław (4/03/2018)

Jest córką legendarnego tancerza El Farruco. Występowała na wielkich światowych festiwalach między innymi w Royal Festival Hall w Londynie. 3 marca 2018 w Warszawie oraz 4 marca 2018 we Wrocławiu odbędzie się unikatowe wydanie koncertu "Gwiazdy flamenco Los Farrucos: Moje Dziedzictwo"" ze specjalnym udziałem mistrzowskiej klasy artystki Rosario Montoya "La Farruca" oraz jej syna "El Carpeta".

La Farruca - Koncert "Pasja Flamenco" Wrocław 2016 Taniec w jej wykonaniu jest przepełniony autentycznością, improwizacją i żarliwością. Artystka będąc spadkobierczynią andaluzyjskich Cyganów dzieli się z publicznością i hojnie rozdaje magiczną energię, która płynie z każdego jej gestu. kontakt na żywo z taką energią jest bezcenny i zapada na długo w pamięci. Sztuka flamenco to unikat, zaliczany przez UNESCO do Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości, wielu jest naśladowców, wielu jest artystów, którzy się inspirują tą sztuką. W przypadku La Farruca ujrzymy flamenco w czystej postaci. Jak diament.

koncert flamenco - Farruca i El Carpeta Cały czas nieprzerwanie od ponad 70 lat publiczność zachwyca się formą tańca, którą nakreślił Antonio El Farruco, ojciec artystki. Kombinacje kroków, figur, w połączeniu z rytmem compas, jaki wykonuje rodzina Farrucos, zachwyca cały świat. Farrucos są spadkobiercami kunsztu wieloletniej i wielopokoleniowej tradycji. Ich taniec przepełnia duch piękna, prawdy i autentyczności. Są na scenie odważni, dumni i pełni elegancji, ale też potrafią być nieposkromieni i żywiołowi. Ta niezwykła rodzina andaluzyjskich Cyganów wciąż się rozwija i utrzymuje na samym szczycie. Po śmierci El Farruco, patriarchy rodu, prym wiedzie Farruquito, tuż za min Farru i El Carpeta. Są oni wszyscy synami Rosario Montoya La Farruca. W Polsce w latach 2015-2016 na zaproszenie tancerki Katarzyny Małeckiej, odbyły się warsztaty tańca prowadzone przez Farru, Farruquito i Farrucę. Teraz dołączy do nich El Carpeta ostatni wnuk słynnego El Farruco. Legenda głosi, że kiedy się urodził dziadek wziął go na ręce i powiedział, że to on właśnie będzie najsławniejszy i w nim zarchiwizowane będą wszystkie tajniki tańca tego Rodu. Dlatego nadał mu pseudonim artystyczny "El Carpeta” czli folder.

Gdzie i kiedy?

Aula Akademii Polsko Japońskiej Technik Komputerowych w Warszawie | 3 marca 2018, godz. 19.00

Synagoga Pod Białym Bocianem we Wrocławiu | 4 marca 2018, godz. 18.00

Wstęp:

120 zł pierwsza kategoria

100 zł druga kategoria

do nabycia w salonach EMPIK oraz na www.eventim.pl, www.ticketpro.pl;