La Farruca - koncert flamenco we Wrocławiu

Synagoga Pod Białym Bocianem (05/03/2017)

Jest córką legendarnego tancerza El Farruco. Występowała na wielkich światowych festiwalach między innymi w Royal Festival Hall w Londynie. 5 marca 2017 w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu odbędzie się unikatowe wydanie koncertu Pasja Flamenco ze specjalnym udziałem mistrzowskiej klasy artystki Rosario Montoya "La Farruca".

La Farruca - Koncert "Pasja Flamenco" Wrocław 2016 Taniec w jej wykonaniu jest przepełniony autentycznością, improwizacją i żarliwością. Artystka będąc spadkobierczynią andaluzyjskich Cyganów dzieli się z publicznością i hojnie rozdaje magiczną energię, która płynie z każdego jej gestu. kontakt na żywo z taką energią jest bezcenny i zapada na długo w pamięci. Sztuka flamenco to unikat, zaliczany przez UNESCO do Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości, wielu jest naśladowców, wielu jest artystów, którzy się inspirują tą sztuką. W przypadku La Farruca ujrzymy flamenco w czystej postaci. Jak diament.

Sztuka flamenco ma moc przyciągania pasjonatów, którzy – choć nie urodzili się w Hiszpanii – opanowali tak trudną i obcą dla siebie technikę. Zobaczymy drogę od flamenco tradycyjnego do współczesnego. Zaczynając od dawnych, poważnych stylów jak „Cante hondo” , przez bardziej radosne „Cante chico”. Koncert dedykowany jest mistrzyni tańca Pilar Montoya „La Faraona” z rodu Farrucos, która przedwcześnie odchodząc z tego świata, zostawiła w sercach swoich uczniów pasję do tańca flamenco.

Do udziału w spektaklu zaproszono wieloosobowy skład artystów, w tym wybitne tancerki flamenco z Polski:

Małgorzata Wołyńczyk - tancerka , związana ze Studiem Flamenco w Warszawie. Posługująca się tradycyjnym stylem tańca, jak mało kto w Polsce. Co roku wyjeżdża do Sewilli gdzie występuje i szkoli się pod okiem najlepszych nauczycieli .Zatańczy do akompaniamentu świetnego gitarzysty Kuby Wagnera

Marta Dębska – tancerka, prowadzi od wielu lat szkołę flamenco Triana w Warszawie, tańczy w pięknym, pełnym elegancji sewilskim stylu flamenco. Wspólnie z mężem gitarzystą Arturo El Polaco prowadza zespół Los Payos. z którym. od wielu lat występują a także są twórcami projektu Peńa Flamenco, koncertów które cyklicznie odbywają się w Instytucie Cervantesa w Warszawie.

Katy La Yedra – reżyser koncertu, tancerka z Wrocławia. Mieszkała wiele lat w Hiszpanii. Absolwentka Escuela de Flamenco Amor de Dios w Madrycie. Zajmuje się rozpowszechnianiem sztuki flamenco w Polsce oraz jest organizatorką wydarzeń artystycznych związanych z tańcem Występuje z wieloma artystami między innymi wystąpiła w projekcie Kayah & TransorientalOrhestra.

Zobaczymy także znakomitych gitarzystów i wiolonczelistkę, a także poruszających swym głosem młodych utalentowanych śpiewaków i perkusistę z Andaluzji.

Wystąpią:

Rosario Montoya La Farruca (taniec, gwiazda koncertu), Ezequiel Montoya (śpiew), Juan El Negro (śpiew), Lolo Lozano Fernandez (cajon i palmas), Marta Dębska (taniec), Małgorzata Wołyńczyk (taniec), Katarzyna Małecka (taniec), Artur Muszyński (gitara), Kuba Wagner (gitara), Anna Szpil (wiolonczela)

Gdzie?

Synagoga Pod Białym Bocianem; ul. Włodkowica 7; Wrocław

Kiedy?

5 marca 2017. Godzina 19:00

Wstęp:

Bilety:  130 zł, 110 zł - do nabycia w salonach EMPIK oraz na www.eventim.pl, www.ticketpro.pl;  Wejściówki: 60 zł